Google Adsense’in yeni tasarımı

'Teknik Yardım' forumunda cCasT tarafından 8 Ocak 2011 tarihinde açılan konu


 1. Google Adsense
  Google Adsense’in yeni tasarımı


  [​IMG]

  Merhaba, reklam şirketlerininözellikle internet reklamları konusuna odaklamanmış olanların tahminimizde en büyüğü google’dır. Google reklam bölümünü reklam verenler ve sitelerinde reklam yayınlar için olmak üzere ikiye ayırmıştır. Bunlardan Adwords reklam verenler içindir.Daha önce Adwords üzerinden reklam vermiş olanlarınız bilir, reklam vermenizi kolaylaştırmak için tonlarca güzel araç ve yardımcı içinde barındırır. Adsense ise site sahiplerine yönelik sitelerinde reklam yayınlamaları için kod oluşturdukları arayüzdür. Adsense ara yüzü yıllardır çok ilkel bir şekilde, çok temel istatistik bilgileri verecek şekilde düzenlenmiştir. Google adeta reklam yayınlayanlara hiç özen göstermemiş görünümü çizmektedir. Neyseki yeni gelişmeler var.

  Size bu yazımda bahsedeceğim konu adsensenin yeni tasarımı konunun başındaki resme bakarak yeni tasarımı görebilirsiniz. Şimdilik beta aşamasında olan yeni paneli herkesten önce denemek için birkaç işlem yapmanız gerekiyor.

  Öncelikle, bu test aşamasındaki yeni panel için Adsense hesabınızın dili İngilizce, Almanca, İspanyolca, Fransızca, İtalyanca veya Japonca olmalı. (Hesap ayarlarından dili değiştirebilirsiniz)

  Kendinize en uygun dili ayarladıktan sonra buradaki formu doldurup göndermeniz gerekiyor. Eğer hesabınız gereken dildeyse büyük olasılıkla size test rapor sayfası için davetiye gönderiyorlar.

  Evet hepsi bu kadar, herkese iyi çalışmalar bol kazançlar dilerim.