Gönül gözümüzü aç Yarabbi

'Dualar ve Faziletleri' forumunda Alya tarafından 15 Mart 2009 tarihinde açılan konu


 1. Yepyeni bir güne daha adımlarımı atıyorum.Hergun ki gibi nasıl geçtigini anlamadıgım bir güne.Neden var oldugum takılıyor bazen gönlüme.Düşünüyorumda varlıkların en asili oldugumuz halde en nankörleri de biziz galiba.Neyimiz eksik?Neyimiz var edilmemiş?Herşeyimiz noksansızken neden bu boşverilmişlik.Ya rabbi saadetini gönlümüzden, hidayetini yolumuzdan ayırma.
  Vakit ilerliyor; an ve an yaklaşmakta ölüm.Ne kadar hazırlıklıyız sorusuna gelen cevapların hiç kesinliliği yok.Ebedi olmayan şeylere kendimizi bir kaptırmışız ki sormayın.Asılımızı, yaradılışımızı, özümüzü unutmuşuz. En önemliside insanlıgımızı unutmuşuz.Uzaklaşmışız gün ve gün.Neyin doğru, neyin yanlış oldugunu bile bilemez hâle gelmişiz.Oysaki arkamızda götürecek neyimiz var! Efendimiz müjdelemiş bizleri.Ümmetim,ümmetim demiş son nefesinde bile.Ne kadar değeriz bu cümleye?
  Ya rabbi, bizleri hıdayetinin gölgesinden ayırma.Ayırma ki taşlaşmış kalplerimiz ulaşsın asrın güneşine.Ulaşsın ki salsın kendini nurun bahçelerine.Filizlensin gönüllerimiz de aşkın, nurun sevgisi.Bizim ne olduğumuzu, ne ile var olduğumuzu unutturma bizlere.Efendimizin gölgesinde olalım.Onun nuru sarsın tüm alemi beşeri.Gönül gözümüze hıdayet ver, gözyaşlarımız doldursun cennet ırmaklarını.
  Yoluna canlar kurban ey merhametlilerin en merhametlisi.Güller diyarından en güzel güllerimizi sunuyoruz sana.Sen bizleri unutmazsın.
  Bir karınca bile senin için onca çalışırken bizler nasıl kafletin pençesine düşmüşüz.Nefis denilen kör kuyunun içine düşmekten muhafaza eyle bizleri yarabbi.Gönüllerimizi paklandır.Yüzüne bakacak yüzümüz belki yok ama senin sonsuz kudretine sıgınıyoruz.Gönül gözümüzü aç, aç ki aşkınla yanıp kavrulalım, aç ki gül yüzlü Efendimize komşu olalım.
  Ahirette gönüllerimizin Sultanı desin ki:’’ İşte benim Ümmetim Yarabbi, yoluna canlar kurban binlerce koca yürek’’.
  Aşkların en güzeli seninle güzel.Öyle bir aşk ki bir Dünya değil bin Dünya gelse anlatamaz belki.
  Aşkına nail olanları sahipsiz bırakma Yarabbi….

  Alıntı..
    2. Cevap: Gönül gözümüzü aç Yarabbi

  Aşkların en güzeli seninle güzel.Öyle bir aşk ki bir Dünya değil bin Dünya gelse anlatamaz belki.
  bugün böyle bir yazıya öyle çok ihtiyacım vardıki canım defalarca okudum harikaydı teşekkürler gönül gözümüzü aç yarabbi :):)
    3. Cevap: Gönül gözümüzü aç Yarabbi

  Aminnnn :)
  Gönül gözü açık olanlardan eylesin Rabbim...
    4. Cevap: Gönül gözümüzü aç Yarabbi

  Amin cümlemizin
    5. Cevap: Gönül gözümüzü aç Yarabbi

  Aşkına nail olanları sahipsiz bırakma Yarabbi….

  Amin.. Allah razı olsun Alya
    6. Cevap: Gönül gözümüzü aç Yarabbi

  Aminnnn :f106:

  Rabbim bizleri Peygamber Efendimizin ümmetine layık olanlardan eylesin.
  ÇOk güzel bir dua Alyacım. :f40: