Gökten İnek Yağarsa

'Güncel Bilgiler' forumunda alemşah tarafından 27 Nisan 2010 tarihinde açılan konu


 1. Gökten İnek Yağarsa

  Gökten neler neler yağıyormuş da bizim haberimiz yokmuş meğer.

  Gökten inek yağarsa
  Gökten para yağabileceğini düşünüyor musunuz? Veya solucan? Birazdan okuduklarınıza çok şaşıracaksınız. İşte gökten yağmur veya kar dışında yağan en garip cisimler...

  Gökten inek düştü; Japonya
  1997 yılında bir balıkçı botunun üzerine gökten inek düştü. Botun az daha batmasına neden olan bu ineğin bir Japon kargo uçağı tarafından uçak havadayken atıldığı tahmin ediliyor. Rus Havagücü'nün inek düştükten iki hafta sonra Japon otoritelerine verdiği bilgiye göre, uçak mürettebatı ineği yemek için aldı ama uçak tehlikeye girince Japon Denizi üzerindeyken aşağı attı.

  [​IMG]
  Örümcek yağmuru; Arjantin
  6 Nisan 2007'de Arjantin'in Salta kasabasına tatile giden Christian Oneto Gaona ve arkadaşları San Bernardo Dağları'na tırmandı. Tırmanma yolculuğuna başladıktan yaklaşık iki saat sonra gökten farklı renklerde örümcek yağmaya başladı. Christian elindeki kamerayla bu yağmuru görüntülemeyi başardı.

  [​IMG]
  Jel şeklinde yağmur; İskoçya
  2009 yılında İskoçya'da yere jel şeklinde yağmur taneleri düştü. Bir teoriye göre kurbağa yumurtalarını yiyen şahin ve akbabalar bu yumurtaları havada uçarken kustular.
  [​IMG]
  Kan yağmuru; Kolombiya
  2008 yılında Kolombia'nın Choco bölgeside gökten kan yağdı. Köyün rahibi gökten yağan kanın Tanrı'nın bir işareti olduğunu, insanların günahlardan arındığını söyledi.
  [​IMG]
  Gökten solucan yağdı; ABD
  ABD'de bir polis memuru işine gitmek için evinden çıktı ve kısa bir süre sonra gökten suyla birlikte solucanların düştüğünü gördü. Bir anda her yeri solucan kapladı. Olayın gizemi çözülebilmiş değil.
  [​IMG]
  Renkli kar yağdı; Sibirya
  Sibirya'nın Omsk bölgesinde 2007 yılında turuncu, yeşil ve sarı renkte kokulu kar yağdı.
  [​IMG]
  Çölde gökten balık yağdı; Avustralya
  Tanami Çölü'nde, Argyle Nehri ve Elliot Gölü'nden kilometrlerce uzakta gökten balık yağdı. Kuşlar tarafından yere bırakıldığı sanılıyor.
  [​IMG]
  Para yağmuru; Almanya
  2007 yılında bir motorcu gökten para yağdığını gördü. Paraları motorunun dikiz aynasından gördüğünü iddia eden kadın paraların bir kısmını topladı. Paranın kaynağı bilinmiyor.
  [​IMG]
  Sığırcık yağmuru; İbgiltere
  İngiltere'nin Somerset Köyü'nde Mart 2010'da gökten yüzlerce sığırcık kuşu ölü şekilde yere düştü.
  [​IMG]
  Et yağmuru; ABD
  1876 yılının mart ayında Allen Crouch isimli bir kadının çiftliğinin üzerine gökten et parçaları yağdı. Etlerin koyun veya geyik eti olduğu sanılıyor.

  ekolay
    2. Cevap: Gökten İnek Yağarsa

  :f20: Solucan çok ilginç :f40: