Gökdeniz'den bombalar..

'Spor Gündemi' forumunda Lmn tarafından 23 Haziran 2010 tarihinde açılan konu

 1. Lmn

  Lmn


  Gökdeniz'den bombalar..


  Gökdeniz neden kırgın, en büyük üzüntüsü, özlemi neye? Sadri Şener'e mesajı ne? Transfer teklifi alıyor mu? İşte bomba açıklamalarıyla Gökdeniz Karadeniz..

  Dünyanın en iyi takımı Barcelona’yı yıkan golü atan, üst üste 2. kez Rusya şampiyonluğunu kazanıp tarihi bir başarıya imza atan, Rubin Kazan’ın gözbebeği..

  Trabzonspor taraftarının unutamadığı Bordo mavili renklerin son yıllarda yetiştirdiği en büyük yeteneklerden biri Gökdeniz Karadeniz; Haber61.net Genel Yayın Yönetmeni Selahattin Aydınlı’yı Trabzon’daki evinde konuk etti.

  *Gökdeniz Karadeniz’den kendini bir iki cümle ile anlatmasını istesek?
  Sonuçta Trabzon çocuğuyuz. Trabzonsporlu Gökdeniz Karadeniz olarak tanıtabiliriz. Türkiye ve Dünya Gökdeniz Karadeniz’i tanınmışsa, bu Trabzonspor’un sayesinde olmuştur.

  *Rusya’ya transfer olduğundun dönemde uyum sorunu yaşadın mı bocalama dönemi oldu mu?
  Sıkıntı yaşadım. Her yabancı futbolcu, aynı sıkıntıyı transfer olduğunda yaşar. Bilmediğiniz bir dil, bilmediğiniz bir toplum, herkesi ayrı ayrı tanımak yeterli zamanı bulmak gerekiyor. Buraya alışabilmek için zaman gerekiyordu. Ben yurtdışına transfer olmayı çok istedim. Gittiğim takım da beni çok sahiplendi. Sonuçta çok çabuk beni içlerine aldılar. Çok fazla da sıkıntı çekmedim. Kültürlerine, yeniliklerine alışmam biraz zaman aldı. Şimdi ise her şey iyi.

  Rusçayı öğrenebildin mi?
  Kendi sorunumu anlatabilecek kadar öğrendim.

  Gökdeniz Karadeniz’in hayatı Rusya’da nasıl geçiyor, Rusya’da bir gününüzü bize anlatır mısınız?
  Eğer idmanım olursa tesislere 2-3 saat öncesinden gidiyoruz O günüm kulüpte geçiyor. İzinli olduğum günlerde genelde ailemle birlikteyiz, çocuklarımla ve eşimle. Genelde yemek yemeye çıkarız dışarı, ya da çocukların Kazan’da eğlenebilmeleri için çok güzel yerler var oralara gideriz. Bu kadar yani çok fazla ekstra bir şey yapmıyorum.

  *Gökdeniz Karadeniz akşamları Türk dizilerinden hangilerini izliyor?
  Show TV’deki “Türk Malını” seyrediyorum. Başka da bir şey de seyretmiyorum.

  TRABZONSPOR FORMASINI ÇOK ÖZLÜYORUM

  *Gökdeniz Karadeniz, Rusya’da en çok Trabzon’un nesini özlüyor?
  Başta Trabzonspor’un forması olmak üzere yemeklerini, köftesini, hamsisini, arkadaşlarını, çevresini her şeyini özlüyorsun yani.

  TÜRK FUTBOLU GERİYE GİDİYOR

  *Şimdi biraz da yavaş yavaş futbola gelelim Gökdeniz, Rus futbolu ile Türk futbolunu karşılaştırır mısın?
  Vallahi yetenek olarak baktığınızda Türk futbolcusu, onlardan daha ileride. Ama takım olarak baktığımızda Türkiye’den kat kat daha üstün durumdalar. Futbol açısından karşılaştırdığımız zaman mesela Türkiye’de daha çok hücuma yönelik futbol oynanıyor, ama Rusya’da daha çok defansif ve tamamen takım oyunu oynanıyor. Aradaki fark bu, başka bir fark da genel de herkes Türk futbolunu ön planda tutmayı tercih ediyor, ama baktığınız zaman 5 yıl içerisinde hepsi UEFA kupasını 2 defa 3 defa kazandı. Böylece iyi bir derece elde ediyorlar. Rus takımları böyle bir sezon geçiriyor Avrupa’da. Ama Türk takımları o kadar para yatırımlarına rağmen, Avrupa’da hiçbir başarı yok. Bu da Türk futbolunun ileriye gittiğini değil, geriye gittiğini gösteriyor.

  *Türk futboluna Rus gazetecilerin bakışı nasıl?
  Vallahi çok seviyeli ve saygılı yaklaşıyorlar. Buradaki gibi değil en azından. Burada sevgi de abartılı, saygısızlık da abartılı. Sevgi ve saygı dereceli olsa çok daha mantıklı olur. Ama genelde biz de sevinç ve üzüntü abartılı yaşandığı için futbolcu ve gazetecilere de yansıyor.

  *Soyunma odasında maç sonrasında neler yaşanıyor?
  Bir kere herkes birbirini tebrik eder, daha sonra hoca gelir konuşmasını yapar. Daha sonra herkes birbirini alkışlayarak odadan çıkar.

  *Biraz da hocanıza değinmek istiyorum, sizin bir açıklamanız olmuştu; “Gurbanov’un Barcelona’yı yendiği zaman elinde tespih ve Kuran-ı Kerim okuyordu, bu Türkiye’de olsaydı kariyeri biterdi” demiştin. Bunu biraz açar mısın?
  Türkiye’de olsak insanlar çok eleştirilerde bulunurlardı. Böyle hoca mı olur diye. Ama mesela bakın ben başka bir şey anlatayım, Barcelona ile maça çıkıyoruz, Barcelona’lı futbolcular, maça çıkarken çok ufak bir dua ettikleri bir yer. Çok ufak ama. Her futbolcu oradan geçerken duasını ediyor. Biz Müslüman bir ülkeyiz. Türkiye’de bir stada böyle bir odamızı ayırsak yer yerinden oynar. Toplumlar arasındaki fark buradan geliyor. Rusya’da herkes saygı duyuyor Gurbanov hocanın bir elinde Kuran’ı Kerim bir elinde de tespih olmasına. Çünkü onun kendi özgürlüğü. O kendi dinini kendi yaşıyor. Buna kimsenin karışma hakkı yok zaten. Ama bizim Türkiye’de, her şey eleştirildiği için bu da eleştirilirdi.

  *Gurbanov, Türkiye’ye nasıl bakıyor?
  Hoca Türkiye’ye sıcak bakıyor. Türkiye’de hocanın gündeminde şuanda da hiçbir futbolcu yok.

  *Bir dönem Galatasaraylı Servet’in ismi geçti..
  Servet’i, bir kere istediklerini ben de biliyorum. Ben de konuşmuştum hocayla. Bundan 6-7 ay önce. Kim olabilir falan tarzında aramızda konuşurken, Servet’in ismi de geçmişti. Sonra herhalde kulüpten bonservisini öğrenmek için irtibata geçmişler. Ondan sonra da vazgeçtiler, O gün kapandı o konu.

  *Fatih Tekke’yi hoca mı istedi?
  Fatih Tekke’yi hoca istedi…

  HERKES ÖZELEŞTİRİ YAPMALI

  *Trabzonspor’da bir başarılara imza attın ama şampiyon olamadınız, mesela Trabzon’dan gittikten sonra Rusya’da şampiyon oldun. Fatih Tekke ve Hüseyin de şampiyonluklar yaşadı. Trabzon’dan giden futbolcular şampiyonluk yaşıyor. Bu konuda sizi görüşünüz nedir?
  Acaba problem nerede, biz de mi, yönetim de mi? Yoksa camiada mı, yoksa şehirde mi? Herkesin bir özeleştiri yapması gerekiyor. Bizim için Trabzonspor’da şampiyonluk yaşamak inanılmaz bir olaydı ama kısmet değilmiş. Yaşayamadık, olmadı. Biz yaşayamayız ama inşallah bizden sonraki yıllarda Trabzon’da taraftarlar bu gururu yaşar. Biz de cani gönülden seviniriz. Çünkü biz de Trabzonluyuz. Ama herkesin bir özeleştiri yapması gerekiyor yani. Şampiyonluk, nereden geçiyor, nasıl fedakarlık isteniyor. Trabzonspor’un geçmiş döneminde görev yapan insanlar, bunu yaşamışlar efsane diyoruz. Onlar bilirler nasıl fedakarlık yapıldığını, hem yönetim, hem taraftar, hem de futbolcu bazında. Böyle bir atmosfer daha yakalanırsa bence şampiyonluk hiç de zor bir olay değil.

  NEDEN ŞAMPİYON OLAMADIĞIMIZI BAŞKANA SORUN

  *Trabzonspor neden şampiyon olamıyor. Sen bu takımım içindeydin ve şuan ise dışarıdan gözlemliyorsun?
  Dışarıdan gözlem yapmak çok önemli değil, önemli olan içeriden gözlem yapmak. Ben sadece maçlara bakabiliyorum. TV’lerde çıkan hocamızın açıklamalarına dayanarak bir şey söyleyebilirim önemli olan içeride. Ona Trabzonspor’un şuan ki başkanı (Sadri Şener) cevap verecek. Trabzonspor neden şampiyon olamıyor diye.

  TÜRKİYE KUPASI BİZİ 3-4 SENE DAHA GÖTÜRÜR

  Ama mesela biz de şöyle bir şey var. İki tane Fenerbahçe maçı oynadık, birinde Türkiye Kupası’nı aldık. Diğerinde de Fener’i şampiyonluktan ettik. Sanki şampiyon olduk. Başkalarının mutsuzluğuyla biz kendimizi mutlu hissediyoruz. Bunu ligdeki maç için konuşuyorum. Tamam Bursa şampiyon olabilir. Ama insanların üzüntüsüyle Trabzonlu insanların şunu dememesi gerekiyor, biz bu yıl Trabzonspor olarak başarılı bir sezon geçirdik diyemez. Kimsenin bunu demeye hakkı yok. Baktığınız zaman 5’inci sırada görünüyorsunuz. Böyle bir şey yok. Türkiye Kupası’nı kazandın, amenna ama yıllardır şampiyon olamıyorsun. Şampiyonlar ligine gitmek başarı, bir de lig şampiyonluğu. Türkiye Kupası sezonu telafi eder. Taraftarı üzmedim mantığı. Ama bu kupa bizi 3-4 sene daha götürür gibi. Bu konuşmalar onu gösteriyor. Biz başarılıyız diyen insanlar bu kupayla yetiniyor demek ki.

  ŞAMPİYONLUK ANLATILMAZ, YAŞANIR

  Şampiyon olmak nasıl bir duygu, Trabzonspor’da çok istedin şampiyon olmayı..
  Trabzonspor’da şampiyon olmayı çok istedim ama kısmet değilmiş. Ama çok çok mutluluk ve sevinç veren bir olay. Ben, 11 yıllık profesyonel futbol hayatımda iki defa şampiyon oldum. Bunların ikisi de Rusya’da Rubin Kazan’da oldu. Yaşanması gerekir, her futbolcunun futbol hayatında o anı yaşaması gerekir. Şampiyonluk anlatılmaz, kelimelerle tarif edilmez.

  [​IMG]
   


 2. Lmn

  Lmn


  Cevap: Gökdeniz'den bombalar..

  TRABZONA HAYATIM BOYUNCA BORCUMU ÖDEYEMEM

  *Rusyaya giderken Trabzonspora rekor bir bonservis kazandırarak gittin, sezon sonunda gitseydin Trabzonspor belki de hiçbir şey kazanamayacaktı. Bu konuda Trabzonspora borcumu ödedim diyebilir misin?
  Trabzonsporda sözleşmem bir sene kalıyordu. Bana transfer teklifi geldi bende bunu başkanımıza, gittim dedim Trabzonspor para kazansın ben 4 ay sonra gitsem daha farklı olacak dedim. Trabzonspor para kazandı. Kısmet böyleymiş. Ama Trabzonspora borç ödemek, borç ödedim gibi söz konusu değil. Biz Trabzonspora hayatımız boyunca borcumuzu ödeyemeyiz. Borç meselesi değili, gönül meselesidir. Bir daha aynı şey olsun yine aynı şeyi seve seve yaparım Trabzonspor için. Sonuçta ben belli bir seviyeye gelmişsem bu Trabzonsporun sayesindedir. Trabzonspor zaten bizim kulübümüz, bizim camiamız. Her şekilde ona para kazandırmak bizim boynumuzun borcu. Borç ödenmez.

  *Rubin Kazanda 2,5 yılın kaldı, şimdi konuşmak için belki erken ama iki buçuk yıl sonra Gökdenizin rotası ne olacak? Mesela Türkiyeden transfer teklifi alırsa ilk tercihi Trabzonspor mu olur, kısacası Trabzonsporda tekrar futbol oynamayı ister misin, jübileni yapmak ister misin?
  Federasyonun verdiği yeni kanunlara göre, Türkiyede jübile yapamıyorum (gülüyor). Ama şunu söyleyeyim Trabzonsporda forma giymeyi tabi isterim ama artık kısmet diyelim, sonuçta 2.5 yıllık bir sözleşmem var. İlerisi ne olur bilemem. Zamanı geldiğinde göreceğiz. Hayırlısıyla o zamana bir gelelim de.

  HALEN KIRGINIM AMA TRABZONSPORA DEĞİL

  *Orada şampiyonluk yaşadın ama Tür basınında az yer verildi. Bunda Trabzonsporlu Gökdeniz olmanızın nedeni var mı?
  Evet, bu Trabzonsporlu olmamızdan kaynaklanıyor. Benim 20 milyon taraftarım var bir tane Trabzonspor camiası baskı yaptırıp da bu kanallarda Trabzon halkını savunacak Trabzonsporun hakkını savunacak bir şekilde konuşabilecek eski futbolcu bir tane yok. Hadi beni ve Fatihi geç Rusyadayız. İstanbuldan gitseydik çok farklı yazılırdı. Basında biz tabiî ki yer alamayız. Benim Trabzonlu insanım beni eleştiriyor. Benim yerel basınım, beni yerden yere vuruyor yeri geldiği zaman. Yeteri derecede sahip çıkmıyorlar bunu yapan Trabzon basını. İstanbul basınının bana yer vermemesi çok doğal. Çok doğal karşılıyorum.

  ŞAMPİYONLUK YAŞADIM MAÇA KİMSE GELMEDİ

  Dediğim gibi ben şampiyonluk yaşadım en son maça dahi gelemediler. Ben Türk bayrağıyla dolaştım. Rusyada Türk bayrağıyla dolaşmak nedir bilir misin. Biz bu gururu Türkiyeye yaşatmak istedik. Bizim başarımız varsa Türkiyedeki insanlar bizim başarımızla mutlu olabiliyorlarsa ne mutlu bizlere. Ya ben, Trabzonsporlu yöneticilerle görüşüyorum iki buçuk yıldır hala maçlarımızı izlemeye gelecekler. Telefonlarla arıyoruz hala gelecekler. Gelsin görsün bekler insan. Buradan giderken bana inanılmaz vefasızlık yaptılar. Beni havalimanında uğurlamaya kimse gelmedi. Hiç kimse ama. Yani hem taraftar olarak kimse gelmedi, hem de camia olarak kimse gelmedi. Sonuçta biz buradan ayrılırken Trabzonspor için ayrıldık. Biz iyi kötü günler yaşadık. Kendi adıma konuşursam Trabzonspora iyi şeyler verdiğimi düşünüyorum. Giderken de maddi olarak iyi bir gelir getirdiğimi düşünüyorum. Elimi kolumu sallayarak da gidebilirdim, ama sonuçta insanlar gelip geçicidir biz Trabzonsporluyuz. Trabzonsporun kazanması önemli. O konuda bir kırgınlığım var. Hala bir kırgınlığım var Ama Trabzonspora değil.

  MİLLİ TAKIM BENİM İÇİN KANAYAN BİR YARA

  *Milli takım konusuna gelmek istiyorum, Gökdeniz, Fatih Tekke ve sen milli takıma çağrılmadın. Ve de Türkiye dünya kupasında yok. Spor yazarlarından bazıları şunları söyledi, “Milli Takımda Fatih ve Gökdeniz olsaydı bu takım dünya kupasına giderdi. Sen buna katılıyor musunuz?
  Fatih ve Gökdeniz milli takımda olsaydı milli takım dünya kupasına giderdi diye bir şey yok. Oradaki milli takıma çağrılan futbolcular da bence iyi ve kaliteliydi. Eğer Dünya kupasına gidemediysek, Milli Takım olarak, Türkiye olarak gidemedik. Fatih Gökdeniz olsaydı belki yine gidemeyecektik. Milli Takım son dönemlerde benim kanayan bir yaram. Bir türlü olmuyor, bu saatten sonra olacağını ben de düşünmüyorum. Milli takım hakkında da çok fazla konuşmak istemiyorum, hayırlısı, sonuçta yeni bir hoca geldi, milli takım olayı benim için bitmiştir gibi bir şey.

  KAPIMIZ HERKESE AÇIK YETER Kİ GELMEK İSTENSİN

  *Yeni hoca da sizi Milli Takıma çağırmadı, kamuoyu sakatlığını bilmiyor, sakatlığınızdan dolayı mı Milli takıma çağrılmadınız?
  Türkiyede benim sakatlığımı hiç kimse bilmiyor. 2 aydır futbol oynamadım. Ligin başında 3. haftasında oynadığımız bir maçta arkadan kemiğime darbe geldi,kemiğim çatladı, kırılma noktasındaydı, 15 gündür idmanlara başladım. Son birkaç gündür takımla idmanlara çıktım. 2. kamp süresi başlayacak, takımla idmanlara başlayacağım. Sakatlığımdan dolayı Milli Takıma çağrılmadığımı inanmıyorum. Böyle bir şey olsa beni ararlardı, beni Milli Takımdan hiç kimse aramadı. Bir de bazı söylentiler var, bazı yorumlarda Hiddink geldi, Rusyada futbolcularımızı var onları izlemeye gideceğiz. Bu saate kadar izlemeye gelmedin de bundan sonra mı izlemeye geleceksin. Bizim kapımız her zaman herkese açıktır, yeter ki insanlar gelmek istesin, izlemek istesin

  *Dünya Kupası maçlarını seyretme imkanınız oluyor mu, favoriniz hangi takım?
  Dünya Kupası maçlarını seyretmiyorum, çünkü zevk almıyorum, belki 2. maçlardan sonra daha zevkli olur diye düşünüyorum. Benim favorim Arjantin ile İspanya, İspanya yenilmesine rağmen kupayı kazanabilir.

  BARCELONAYI YIKAN TÜRK NERDE?

  *Barcelonayı yendiğiniz zaman Rusya devlet başkanı Medyedev, bir açılışta Kazana gelmiş ve orada “Barcelonya o golü atan kahraman Türk nerede siz görmek istemiş burada nasıl bir diyalog geçti.
  Rusca konuştu, ben anlamadım ama tercüman bana sonradan anlattı, açılışta 3 futbolcuyu çağırdı, bunlardan bir tanesi de bendim. Ben de gittim kendisi ile tanıştım. Ondan önce Rusya Başbakanı Putin ile Başbakanımız Sayın Erdoğanın konuşması var. O konuşma beni çok gururlandırdı. Bunlar çok güzel ve mutluluk verici bir şey. Rusyada böyle şeyler yoktur. Rusyada bu tip konuşmalar ve futbola önem vermek yoktur. Yeni yeni başladı, Kazan da 1. sırada spor buz hokeyidir. Futbol 2. plandadır, futbol yeni yeni daha Barcelona ile oynadık, Milan ile oynadık, Barcelonayı yendik. Heyecan oldu. Şampiyonlar liginin futbolun şehre kazandırdıklarını görme başladılar. Bundan sonra da futbola ilgi biraz daha arttı. İki yıldır şampiyonluk yaşamaya başladık. Bunun verdiği bir heyecan da var onlarda. Şimdi futbolun biraz buz hokeyine karşı popülaritesi arttı. Rusyada futbol popüler değildi.

  *Dünya devi Barcelonayı Türkiyede bir takım yenseydi yer yerinden oynardı? Rusyada abartılı bir kutlama olmadı?
  Rusyada abartılı bir şey olmadı burada hiçbir şey abartılmıyor, bu Rusya olarak değil Avrupa olarak da bu böyle. Biz her şeyi abartılı yaşadığımız için sevinci de üzüntüyü de biz Türkiyede herhangi bir takım Barcelonay yense, inanılmaz 1-2 ay onun sevinci yaşanır. Ama Barcelona maçından sonra başka bir takım yenilirsin ondan sonrada seni yerin dibine sokarlar. Biz de orta yok. Barcelonayı yenmek tabiî ki gurur verici. Sonuçta bu çok da büyütülmemesi gerekene bir olay, her takım her takımı yenebilir düzeyde, yeter ki mücadele edilsin, takım oyunu oynansın.

  *Türkiyedeki yabancı sayısının arttırılmasına nasıl bakıyorsunuz?
  Bence çok önemli değil, Türkiyede Türk futbolcusu yetenekliyse, zaten yabancının önüne geçer. Türkiyeye gelen her yabancı da kaliteli değil, adı yabancı olsun diye yabancı transferi yapıyoruz. Türkiyedeki paralar yabancı futbolculara gidiyor.

  GLOWACKİ TRABZONSPORA FAYDALI OLUR

  *Trabzonsporun Polanyadan transfer ettiği Glowackiyi tanıyor musunuz?
  Kazanda takım arkadaşım Vuraski diye futbolcumuz var, Polanyalı Mili takımda Glowacki ile beraber oynadılar. Bu futbolcu ile kampta görüştük. Bu futbolcu Glowacki için “Sakin bir futbolcu, Trabzonspora faydalı olabilecek birisi dedi.. İnşallah da Trabzonspor için hayırlısı olur.

  ŞENOL HOCAM İLE GÖRÜŞÜYORUM

  *Şenol hoca sizi arıyor mu?
  Şenol hoca ile devamlı görüşüyoruz, sağ olsun Şenol hocam devamlı arar, ben de hocamı sık sık ararım.

  BAŞKAN SADRİ ŞENER BENİ HİÇ ARAMADI

  *Şenol hoca beni aradı dediniz, Başkan Sadri Şener şampiyon olduğunuzda seni aradı mı?
  Başkan Sadri Şener beni aramadı, ben transfer olduğumda başkanım beni aramadı, şampiyonluktan sonra da aramasını beklemezdim, ama Trabzonspordan arayanlar oldu.

  ALMANYA VE İSPANYADAN TEKLİF ALIYORUM

  *Gökdeniz Karadeniz 2.5 yıl daha sözleşmesi var, size transfer teklifi oluyor mu?
  Yurt dışından oluyor, Avrupadan transfer teklifleri alıyorum. Almanya, İspanyadan transfer teklifleri var ama Rusyadan futbolcu transfer etmek biraz zor. Türkiyede kulüplerin paraya ihtiyacı olur, Rusyada böyle bir şey yok. Paraya ihtiyaçtan dolayı futbolcu satmazlar, genelde sözleşmesi biten futbolcular bonservisini alarak gidiyorlar. Ya da sözleşmesini uzatıyorlar. Eğer futbolcu da çok gitmek istiyorsa kulüp de buna sıcak bakıyorsa o zaman transfer gerçekleşir.

  KAZANDA MUTLUYUM

  *Avrupaya gitme hayaliniz var mı?
  Şuanda böyle bir şey yok, Kazanda mutluyum, zaman neyi gösterir bunu bilemeyiz. Futbolda ne zaman neyin ne olacağı belli olmuyor bakıyorsun 6 ay sonra başka takıma gitmişsin.

  TÜRKİYEDEN TEKLİF ALMADIM TRABZONSPORDA DAHİL

  *Türkiyeden transfer teklifi var mı?
  Türkiyeden herhangi transfer teklifi gelmedi. Trabzonsporda dahil (gülüyor) belki sözleşmemi uzatacağım belki futbolu orada bırakacağım şimdiden bir şey söylemek için erken.

  *Daha sonra Trabzonspor ile yollarınız kesişebilir mi?
  Futbol bu tabiî ki kesişebilir, ileriki zamanlarda Trabzonspor içinde mutlaka olmak isteriz.

  HATALARIMLA DEĞİL FUTBOLUMLA GÜNDEME GELMEK İSTİYORUM

  *Basında medyada sizin hakkınızda olumsuz bir haber çıkmış olup da buna cevap verseydim dediğiniz oldu mu?
  Genelde benim hakkımda yaşanan bu olaylardan sonra olumsuz şeyler yazılıyor artık yıllar geçmiş insanların bunun bir şekilde unutması gerekiyor. Sonuçta bir yanlış yapılmış, olmuş bitmiş ve cezamı da çekmişim. Tekrar tekrar insanlarını bunu gündeme getirmesi benim hoşuma gitmiyor. Yeni yaşana bazı olaylar var, ondan sonra da benim olaylarım gündeme geldi. Ben bunların tekrardan gündeme gelmesini istemiyorum. Ben futbolumla gündeme gelmek istiyorum. Benim futbolumu gündem getirsinler. 6-7 sene önce yaptığım olayı gündeme getirmesinler. Aradan yıllar geçmiş Dünyada her insan yanlış yapabilir, bana şu dünyada yanlışsın bir insan gösteremezsiniz. Her insanın yanlış vardır. Bu hata yapmış olanlar da yanlış işlemiş olanlara da sonuçta bir gün cezasını çekip ve topluma geri dönecekler. Ondan sonra da bu toplumun bunlara sahip çıkması gerekiyor. Sen yanlış yaptın dışarı deme hakkımız yok, herkesin yanlışı var, hiç kimse dört dörtlük değil, peygamberlerin dışında.

  GENÇLERE; “ÇALIŞIN, ÇALIŞIN, ÇALIŞIN

  *Genç ve Trabzonlu futbolculara da mesaj verelim..
  Onlara 3 mesajım var, çalışın, çalışın, çalışın , Allah çalışana verir, mutlaka bir yerden bir kapı açar, genç oyuncularımız da çoğu yetenekli oyuncular ama belli bir yaşa geldikten sonra bocalamaya giriyorlar, kendilerini kaybediyorlar, bence çalışmaktan vazgeçmesinler. Sadece beyinlerini yeteneklerini geliştirmek için kullansınlar, mutlaka başarı gelecektir hem onlar için gelecektir, hem de onların ailesi için de gelecektir. Bu da doğal olarak Trabzonspora yansıyacaktır. Yeni Gökdeniz gelir, çok rahatlıkla gelir, bizden çok daha yetenekli futbolcular gelir, yeter ki çalışsınlar, yeteneklerine ve kendilerine güvensinler.

  ŞENOL HOCAM İLE BAŞARI MUTLAKA GELECEKTİR

  *Son olarak söylemek istediğin bir şey var mı?
  Benim son olarak söylenmek istediğim Trabzonspor taraftarının Trabzonspora her zaman verdiği desteği artırarak sürdürmeli, ben şuna inanıyorum, bu takım bir kaç sene içinde Şenol hoca ve ekibiyle beraber başarı yakalayacaktır. Başkanlar yöneticiler gelip geçicidir ama Şenol hoca ve ekibine belli bir süre tanınması gerekiyor. Başarı belli bir süreden geçiyor. O sabrı Trabzon Şenol Hocaya
  göstermesi gerekiyor. Mutlaka bir yerde başarı gelecek. Şenol hoca yeni geldi, Türkiye Kupası ile başarı elde ettiler. Sonuçta baktığımız zaman Trabzonspor sezonu kupasız kapatmadı, belki önümüzdeki yıl şampiyonlar ligine gidecekler, belki ondan sonraki yıl da şampiyon olacaklar. Bu yapılanma döneminin Trabzonsporun ona ihtiyacı var. Şenol hoca ve ekibinin de bence çok doğru bir karar olduğuna inanıyorum. İnşallah her şey hem taraftarlarımızın bu dönemde Trabzonsporun içinde olan insanların gönlüne göre olur. Önümüzdeki yılda hep berabere Trabzonsporun şampiyonluğunu ..