Göğüs Küçültme Nasıl Yapılır?

'Kişisel Bakım' forumunda eftelya tarafından 17 Haziran 2011 tarihinde açılan konu


 1. Göğüs Küçültme,

  [​IMG]

  Kadınlarda göğüs küçültme tekniklerinin çok farklı olduğunu belirten Kışlaoğlu, en sık uygulanan yöntemin ters T şeklinde kesi hattından fazla olan meme ve yağ dokusunun alınarak, meme başı ve areola adlı meme ucunu çevreleyen pembe bölgenin yeni yerine taşınması olduğunu söyledi.

  Bu işlemde her iki yandaki meme dokusu areola çevresinde ve orta hatta birleştirilir ve memenin yeni hatları şekillendirilir. Ameliyatta çoğunlukla meme başlarının kan damarları ve sinirleri kesilmez. Ameliyattan sonra ince pansumanın üzerinde elastik bandaj sarılarak dikiş korunur. İlk birkaç gün, özellikle hareket ettiğinizde ve öksürdüğünüzde biraz ağrı hissedebilirsiniz. Cerrahınız ağrıyı azaltmak için gerekli ilaçları önerecektir. 1–2 gün içinde hasta ayağa kalkabilir ancak 3–4 hafta boyunca ağır bir şey kaldırmak veya itmekten kaçınmalıdır. Birçok kadın sosyal aktivitelerine ve eğer çok yorucu değilse iş hayatına 2 hafta içinde dönebilir.


  Prof. Dr. Kışlaoğlu, cinsel uyarı bölgelerinin şişmesine yol açabileceğinden 1 haftalık cinsel ilişki yasağı ve 6 hafta göğüslere müdahaleden kaçınılması konusunda uyardı.

  Gögüs Küçültmede Hedef Öncelikle Sağlık Olmalı


  Bedensel şekil bozukluklarının ruh sağlığını olumsuz etkilediğini söyleyen Kışlaoğlu, iri göğüslerinden şikayetçi olan birinin kendini diğer insanlardan farklı hissederek çeşitli sorunlar yaşayabileceğini söyledi. Sırt, bel ve boyun ağrılarından meme altı pişiklerine kadar çeşitli problemlere neden olan iri göğüslerden kurtulan hastaların sosyal yaşamda başarı grafiğinin arttığı görülmüştür.
  Prof. Dr. Kışlaoğlu, iyileşme sürecinin daha kolay olması ve yaz aylarına hazırlık olarak düşünülmesi sebebiyle estetik meme operasyonlarının genellikle ilkbahar ve yaz aylarında tercih edildiğini sözlerine ekledi.
  Prof. Dr. Erol Kışlaoğlu
  Estetik ve Plastik Cerrahi Uzmanı