Göğüs Büyütme Ameliyatı hakkında bilgi

'Kişisel Bakım' forumunda ZeuS tarafından 29 Tem 2011 tarihinde açılan konu

 1. Göğüs Büyütme Ameliyatı,
  meme Büyütme Ameliyatı,
  göğüs büyütme silikon,
  göğüs meme büyütme ameliyatı
  [​IMG]

  Göğüsler kadınlığı simgeleyen en önemli organlardan birisi olduğu için, bu işlemlere olan talep oldukça yüksektir. Ne yazık ki bu durum gerçek olmayan sözde göğüs büyütme yöntemlerini ortaya çıkarmıştır. Şu unutulmamalıdır ki göğsün büyümesi için vücudun östrojen hormonunu salgılaması gerekmektedir.

  Göğüs büyütücü krem veya haplar kesinlikle önerilmemektedir. Her ne kadar doğal ve zararsız oldukları söylense de büyük bir kısmı hormon içerirler ve uzun vadede fayda sağlamazlar. Bu ilaçlar ilk zamanlarda küçük oranda büyüme sağlasalar da, madde kullanımı bırakıldığında eski görünüme dönülmektedir. Aynı zamanda bu ilaçların birçoğu vücudun hormonal dengesini bozmakla birlikte ciddi yan etkilere sahiptirler.

  Göğüs büyütme ameliyatları her cerrahi operasyon gibi, vücutta komplikasyon riski taşır. Ancak operasyon bilgili, deneyimli ve dalında uzman bir cerrah tarafından yapılırsa vücutta komplikasyon riski yok denecek kadar azdır.

  Meme büyütme ameliyatlarında merak edilen konuların başında bu operasyonların ileride emzirmeyi etkileyip etkilemeyeceği gelir. Silikon meme protezleri göğsün arka kısmına yerleştirildikleri için, süt dokularına herhangi bir zarar vermezler. Böylece bireyin ileride süt emzirmesi engellenmemiş olur.

  Göğüs büyütme protezlerinin kansere sebep olduğu gibi yanlış bir bilgi yaygın olsa da; 3000 kişi üzerinde yapılan araştırmada göğüs büyütme ameliyatı geçirenler ve geçirmeyenler arasında kansere yakalanma konusunda herhangi bir fark saptanamamıştır.

  Göğüs büyütme ameliyatlarında kanın akıcılığının artmaması için cerrahlar ameliyattan 10 gün önce sigara kullananların sigarayı bırakmaları gerektiğini söylemektedirler. Aynı zamanda aspirin gibi ilaçların kullanımı da ameliyattan 10 gün önce kesilmelidir.

  alıntı