Göcek

'Bunları biliyormusunuz' forumunda By_TuaL tarafından 16 Ekim 2008 tarihinde açılan konu


 1. [​IMG]

  Güney Batı Akdenizin şirin beldesi Göcek, klasik tatil anlayışınızı değiştiren sıradışı özellikleri ile tatil ve mavi yolculuk tutkunlarının en gözde mekanıdır.

  Kara, deniz ve havayolu ile kolay ulaşım özelliklerine sahip olan Göcek, bilinen tatil merkezlerinin aksine koruma altında olan küçük, sakin ve deniz ile içiçe bir beldedir.

  Göcek şehir merkezinde bulunan dört büyük marina'sı ile yerli ve yabancı deniz kaşiflerinin teknelerini demirlemek istedikleri en popüler limandır.

  Misafirlerinin ihtiyacı olan tüm kentsel ve teknolojik altyapıya sahip olan Göcek'te, tatilinizi geçirirken işinizden ve evinizden kopmadan tatil yapabilirsiniz.

  Tatilinizi kesmeniz gereken beklenmedik gelişmelerde 22 km. mesafedeki Dalaman Uluslararası Hava Alanından dünyanın ve Türkiye'nin bir çok noktasına hemen uçabilirsiniz.

  Kapıdağ Yarımadası ile Göcek Körfezi arasında bulunan, doğa harikası onlarca koy ve ada, turkuaz suları, denize sarkan yemyeşil çam ormanları, teknelerin etrafında dolanan insan canlısı yunusları, Lykia tarihinin görkemli antik kalıntıları ile düşlerinizin saklı olduğu tatil beldesidir.  Masmavi Suların içerisinde
  12 Cennet Ada

  Kapıdağ yarımadasının bir dirsek gibi örterek uzandığı körfez içerisinde, inci tanesi gibi sıralanarak Göcek'e kadar uzanan 12 adacık bulunmakta.
  Adalar ile kıyı şeridi arasında kalan doğal ortam, çam ve sığla ormanları ile kaplı muhteşem bir dokuya sahip.

  Bu nefes kesici tropikal dokulu coğrafya, mükemmel Mavi Yolculuklar için Göcek çıkışlı kusursuz bir yolculuk rotasıdır.  Yılın 12 ayı tatil yapabilme imkanı sağlayan yumuşak iklimi ile Göcek, kış aylarında dahi kaçıp dinlenmek isteyenler için sakin bir liman.

  Kış mevsimine denk gelen aylarda, konaylayabileceğiniz oteller, her zaman açık restaurantlar ve cafe-barlar, sakin sularda yapabileceğiniz tekne yolculukları için kiralık tekneler bulabilirsiniz.

  Mavi Yolculuk konseptinin dünyaca kabul görmüş en ideal hareket noktalarından biri olan Göcek, kusursuz rotaların merkezidir. Yanlış bir kanı olarak pahalı kabul edilen Göcek, son yıllarda artan yatak kapasitesi ile tüm gelir gruplarına hitap edebilmekte.

  Devasa otel komplekslerine tıkılıp kalmaktansa doğa ve deniz ile içiçe, huzur dolu bir tatil arzu edenler için Göcek keşfedilmeyi bekleyen yepyeni bir adres.

  Nisan ayında başlayıp Kasım ayına kadar süren sezonu boyunca, Göcek sizleri bekliyor, hiç yaşamadığınız yeni bir tatil keyfi ve unutamayacağınız anılar için...