Göbek Eritme Diyeti Nasıl yapılır?

'Sağlıklı Yaşam' forumunda Yasemin tarafından 3 Şub 2014 tarihinde açılan konu

 1. Göbek Eritme diyeti


  Göbeğinizden rahatsızmı oluyorsunuz?Ne kadar kilo verirsneiz verin göbeğinizi eritmeyi başaramıyormusunuz?Bu diyet tam size göre bir diye o zaman göbek eritmeye yarayan diyet listesi aşağıdaki gibidir.

  Bölgesel kilolardan ve yağlardan kurtulmak ne kadar zor olsa da asla imkansız değildir. Bu diyeti, 3 hafta uyguladığınızda istediğiniz ideal forma kavuşmanız çok kolay. Unutmayın, her diyet tek başına tam sonuç vermez! Diyetlerinizi çeşitli sporlar ile birleştirirseniz sonuca daha kesin ulaşmanız mümkün olacaktır.

  Göbek Eriten Diyet Yemek listesi

  Kahvaltı: Birer tane kabuklu olmak koşuluyla yeşil elma ve sert şeftali tüketin.

  Ara öğün: 2 parmak ölçüde ve taze dil peyniri

  Öğle: Muhakkak derisiz olmak şartıyla 1 porsiyon ızgarada pişmiş tavuk, bol roka ve yeşil salata, taze soğan

  Ara Öğün (Saat 3): 3-4 tane yulaflı bisküvi

  Ara Öğün (Saat 5): 1 adet kabuklu olmak koşuluyla yeşil elma

  Akşam: Zeytinyağlı fasulye (4-5 kaşık), 1 dilim tam ekmek ve mevsim salatası

  Gece: İçine tarçın da atılmış ılık ve yağsız veya az yağlı süt, 3-4 fincan rezene çayı, mısır püskülü, yeşil çay, avakado yaprağı ve kiraz sapları karıştırılarak çay halinde içilecek.

  Haftanın tek günü de bunları tüketin

  Sabah kalkarken: 1 bardak suyun içine 1 kaşık bal ve 10 damla kadar limon koyarak için.

  Sabah sporu: Bol ter atabilmek için her sabah ortalama 35-40 dakika tempolu yürüyüşler yapın.

  Sabah duşu: Spor yaptıktan sonra her sabah ham ipek kese veya kabak lifi ile basen, kalça, bel ve göbek bölgesini sert bir şekilde fırçalayın. Kekik yağı, susam yağı, melisa yağı ve biberiye yağı ile bu bölgelere masaj yapın.


  Sabah ve akşam ellişer kez, karnımız acıyana kadar mekik çekmek çok önemli. Mekik çekmek, karın bölgenizdeki kasları güçlendireceği gibi aynı zamanda bu bölgedeki yağların çabucak yanmasını sağlayacaktır.Sopayı ensemize dayadıktan sonra ellerimizi de geçiriyoruz ve daha çok kalçadan hareketle yani kalçamızdan yukarısını sağa ve sola hareket ettiriyoruz. Bu hareket ile yan bölgelerdeki yağları yakmış olacağız.

  Bel kasları için mekik hareketi Bir taraftaki kolumuzu, bükülmüş olan diğer taraftaki dizimize doğru hafifçe ve seri hareketlerle yakınlaştırmaya çalışıyoruz. Bu hareketi de birkaç dakika dayanabildiğimiz kadar yapmaya gayret ediyoruz. Daha sonra diğer taraftaki ayağımızı ve kolumuzu değiştiriyoruz. Bu hareket karnın yan tarafına doğru olan kasları çalıştırmak için yararlıdır.

  Sağınıza doğru uzanın, sağ elinizi sağ kulak üzerine değecek şekilde getirin. Sol elinizi belin soluna, sol dirseğe gelecek şekilde yaklaştırın. Sol el ile belin sağını hafif şekilde tutun. Hızla sağ kolu ve sağ ayağı birbirine yaklaştırın. 60 defa bunu tekrarlayın.

  Sol dizin üstüne yatın, ayaklarınızı dik koyun ve kaldırabildiğiniz kadar yukarı kaldırdıktan sonra aşağı indirin. Dizinizi fazla bükmemeye çalışın. Sonra aynı hareketi öbür tarafınızda yapın. Bu hareketin en az 30-40 kez yapılması gerekli. Popo ve çevresinde oluşan yağlanmayı azaltır.

  Ayakta dimdik pozisyonda durun ve dikliğinizi bozmadan sağınıza ve solunuza doğru hızlı bir şekilde esneyebildiğiniz kadar esneyin. Bu hareketi en az 3-4 dakika tekrarlayın. Yüksek tansiyon rahatsızlığı olanlar için uygun bir hareket olmayabilir.

  göbekeriten-diyet.