Göbek Eriten İçecekler

'Sağlıklı Yaşam' forumunda Mirayy tarafından 20 Temmuz 2009 tarihinde açılan konu


 1. tlandırılmış şekerli içeceklerdende kaçarak kurtulabilirsiniz. İşte göbeğinizi eritmek için içilmesi gerekenler! Göbeğinizin büyümesine yol açan etkenlerin arasında asitli içecekler, yeni yeni tanıştığınız afilli kahve türleri hatta meyve suları var. Günümüzde neredeyse onları içmeden yapamaz hale geldik. O zaman bu içecekler yerine alternatiflerini koymalı ve göbeği eritmeniz için size bir içecek reçetesi veriyoruz.

  Su (Hep)

  İçtiğiniz birçok şeyin yerini H2O almalı. Bol bol su için çünkü kaslarınızın neredeyse %80'i sudan oluşmaktadır. Günde üç 500 ml'lik pet şişe yeterli olacaktır.


  Diyet içecekler (Aşırıya kaçmadan)

  Diyet içecekler yapay olarak tatlandırıldığı için genelde 5-10 kalori içerirler ki, bu oldukça düşük bir miktardır ve kilo alımını doğrudan tetiklemez. Fakat kalori miktarı az diye sürekli içmeniz de sizi şişirir ve gün içinde içebileceğiniz sağlıklı içeceklerden sizi mahrum bırakır. Üstelik araştırmalar, suni olarak tatlandırılmış içecekleri kullanan kişilerin, daha sonra çok şekerli içecekleri tercih ettiğini gösteriyor.


  Kahve

  Çayda olduğu gibi kahvede de birçok yararlı bileşim vardır ve neredeyse hiç kalori içermez. Fakat son zamanlarda çok süslü püslü, havalı kahve türleri çıktı ve kahve içecekleri kalori deposuna dönüştü. Kahve alışkanlığınızdan vazgeçin demiyoruz ama içtiğiniz kahvede nelerin olduğuna dikkat edin.


  Çay

  Sudan sonra çay dünyadaki en popüler içecektir. Çünkü çayın içinde kansere ve birçok diğer hastalığa karşı etkili olan antioksidanlar var. Ayrıca kaloride içermiyor.


  Alkol (Aşırıya kaçmadan)

  Günde bir iki kadeh alkolün kalp hastalıklarına yakalanma ihtimalini azalttığı biliniyor. Bu işin olumsuz tarafı ise alkolün kalori içermesi ve iştahınızı açacak olmasıdır. Üstelik yağlardan, karbonhidratlardan ve proteinlerden farklı olarak alkolde bulunan kaloriler vücutta biriktirilemez ve hemen kullanılması gerekir. Sonuç olarak da alkol hazmedilene kadar vücüdunuz yağ yakma işlemini durdurur. Bu süreç her kadeh için bir saate tekabül eder. Bu nedenle bir sonraki kadehe geçmeden önce düşünmek gerek.


  Meyve suları (Aşırıya kaçmadan)

  Tüm meyve sularının, meyveden üretildiği için sağlıklı olduğu palavrası senelerce bizlere yutturulmaya çalışıldı. Bu yüzden de ne kadar içersek, bir o kadar faydasını göreceğimizi düşündük. Fakat birçok meyve suyunda meyvenin kendisinden gelen şekerin yanı sıra çok fazla miktarda ek şeker ve katkı maddeleri bulunuyor. Üstelik hazır meyve suları bir tarafa, kendi hazırladığımız meyve sularına ekşi olmasınlar diye kattığımız şeker düşünülünce, alınan kalori miktarının sürekli arttığını görebilirsiniz. Bu nedenle meyvenin kendisini yemekte fayda var. Eğer suyunu içecekseniz, belli miktarlarda için ve çok fazla şeker içermeyenleri tercih edin.


  Alıntıdır....
    2. Cevap: Göbek Eriten İçecekler

  ÇAY: Sadece ilk demlendiği anda içilirse çok faydalıdır zaman geçtikçe yararı azalır.Bayat çay zararlıdır.
  Alkol : Azı da çoğuda zararlıdır.Nokta bitti...
    3. Cevap: Göbek Eriten İçecekler

  :f20::f20::f20:
    4. Cevap: Göbek Eriten İçecekler

  çoğunu bilmiyordum teşekkürler merve
    5. Cevap: Göbek Eriten İçecekler

  Bana niye etki etmiyo bu içecekler :f1:
    6. Cevap: Göbek Eriten İçecekler

  İlahi WisH ablacım belkide tam formundasın diye etki etmiyorlardır...
  Belkide ihtiyacın yoktur...:f196:
  :f40: ;)
    7. Cevap: Göbek Eriten İçecekler

  Yok mervecik. Benim hatta biraz göbek,biraz kilo,biraz kalori olmasına ihtiyacım var :f196:
    8. Cevap: Göbek Eriten İçecekler

  ozaman sen içme ye:f40:
  emeğine sağlık merve
   


Similar Threads: Göbek Eriten
Forum Başlık Tarih
Sağlıklı Yaşam Göbek Eriten Mucize Hareket 23 Mart 2014
Sağlıklı Yaşam Göbek Eriten Diyet nasıl yapılır? 7 Mart 2014
Sağlıklı Yaşam Göbek Eriten Diyet Listesi 25 Aralık 2013
Sağlıklı Yaşam Göbek ve basen eriten diyet listesi 24 Aralık 2013
Sağlıklı Yaşam Göbek Eriten Çay 18 Aralık 2012