Göbek Bölgesindeki Yağlar Nasıl Erir

'Sağlıklı Yaşam' forumunda HazaN tarafından 22 Nisan 2011 tarihinde açılan konu


 1. Göbek Bölgesi Yağlarını eritme
  Göbek Bölgesi yağlarını eritmenin yolları

  Sabah kalkıp aynanın karşısına geçtiğiniz zaman moralinizi bozan bir göbek çıkıntısı varsa ve siz bundan biran önce kurtulmak istiyorsanız size birkaç tavsiyemiz olacak.

  Bünyeye giren yağ miktarı azaldıkça, vücut bir tür alarma geçerek, alınan yağı depolamaya çalışır. Bu nedenle gün içinde her 2-3 saatte bir, bir şeyler yenilmesi öneriliyor. Bu, vücuttaki yağı yakmaya yardımcı olur. Bunun dışında aşağıdaki hareketleri yapmanız ve sonrasında mutlaka duş almanızı öneririz.

  Mekik hareketi
  Dizlerimiz bitişik ve ayaklarımız birbirine paralel şekilde tabanları yeri gösterirken iki elimizi enseye koyup hızlı hızlı, sık sık ve kesik kesik hareketlerle karnımız acıyana kadar sabah ve akşam ellişer kez bu hareketi yapıyoruz. Bu hareket özellikle karın bölgesindeki kasları kuvvetlendirir, yağ dokusunu harekete geçirir ve yağların yanmasına
  yardımcı olur.

  Sopalı hareket
  Bu harekette de bir sopayı ense kökümüze alıp iki elimizi geçiriyoruz. Ayaklarımızı yere sağlam basıp süratli bir şekilde sağa ve sola doğru daha çok kalçadan yukarısını
  hızlı bir şekilde döndürerek birkaç dakikada bu hareketleri yapıyoruz. Bu haraket karnın yan tarafındaki kasların şekillenmesi ve göbeğin erimesini sağlar.

  Bel kasları için mekik
  Bir taraftaki kolumuzu, bükülmüş olan diğer taraftaki dizimize doğru hafifçe, sık sık
  ve seri hareketlerle yakınlaştırmaya çalışıyoruz. Bu hareketi de birkaç dakika dayanabildiğimiz kadar yapmaya gayret ediyoruz. Daha sonra diğer taraftaki ayağımızı ve kolumuzu değiştiriyoruz. Bu hareket karnın yan tarafına doğru olan kasları çalıştırmak için yararlıdır.
   


Similar Threads: Göbek Bölgesindeki
Forum Başlık Tarih
Sağlıklı Yaşam Göbek Eritmek için Yapılabilecek Karın Egzersizleri 23 Ocak 2015
Sağlıklı Yaşam Göbek Eriten Mucize Hareket 23 Mart 2014
Sağlıklı Yaşam Göbek Eriten Diyet nasıl yapılır? 7 Mart 2014
Sağlıklı Yaşam Göbek Eritme Diyeti Nasıl yapılır? 3 Şubat 2014
Sağlıklı Yaşam Göbek eritme hareketleri 25 Aralık 2013