Gmail 5.0 yeni yüzüyle görücüye çıktı

'Teknoloji Haberleri' forumunda Züleyha tarafından 16 Mayıs 2016 tarihinde açılan konu

 1. Züleyha

  Züleyha Site Yetkilisi


  Gmail 5.0 yeni yüzüyle görücüye çıktı
  [​IMG]  Google son yılların en büyük değişikliğini Android’de Material Design tasarımı ile yapmıştı. Material Design android işletim sistemi ile Google’ın servislerinin yeni arayüzü olarak açıklanabilir. Temelinde bir tasarım dili olan Material Design Google’ın android uygulamalarının tasarımlarını değiştiren bir sistem.

  Daha önce Google Play Store’da karşımıza çıkan ve kullanıcılarını şaşırtıan Material Design şimdilerde Gmail’de kendini gösteriyor. 5.0 sürümüne sahip olan Gmail uygulamasının tasarımı tamamen değişiyor. Bu değişiklikler ile Gmail daha renkli, daha keyifli bir kullanım sunuyor.

  Gmail 5.0 ile tamamen değişen tasarıma birde yeni eklenen özellikler uygulamayı daha popüler hale getirmeyi amaçlıyor. Gmail başka bir mail uygulamasına ihtiyaç duymadan tüm işleri kendi bünyesinde halledecek gibi görünüyor. Yani demek oluyor ki diğer üreticilerin kendi mail uygulamalarını sisteme entegre etme ihtiyacı kalkmış oluyor.

  Exchange desteğini eklemek istiyorsanız indirmeniz gereken bir iki uygulama olduğunu unutmayın. Bunlardan birisi Exchange desteğine sahip olan Gmail’in 6.5 sürümü, diğeri ise Material Design getirisileri sunan 5.0 eklenti sürümü. Eğer Exchange desteği isteyenlerin bu iki eklentiyi yüklemesi gerekiyor.

  Gmail 5.0 yeni yüzü

  Version 5.0 indirmek için buraya tıklayın

  Version 6.5 indirmek için ise buraya tıklamanız gerekiyor.

  Gmail 5.0 indirme işlemi tamamlandığı zaman install düğmesine basın. Bu mevcut Gmail uygulamasının yükseltilmesini sağlayacak.

  Uygulamaya girdikten sonra oturum açmanız istenecektir. isterseniz mevcut Gmail hesabınızla isterseniz de diğer servis sağlayıcılarının hesapları ile oturum açabileceksiniz. Sistem Yahoo, Outlook, AOL mail hesaplarını ve IMAP/POP sistemlerini desteklemektedir. Ancak unutmayın bu hesaplar push bildirimleri kullanamaz bunun için bir senkronizasyon aralığı ayarlanmalıdır.

  Eğer birden fazla hesap eklemişseniz sol menüde hesaplar arasında geçiş yapmanıza imkan sunan bir profil listesi bulabilirsiniz. Bu listede aşağı yukarı kaydırma yaparak istediğiniz hesaba geçiş yapmanız mümkün olacaktır.