Soru gizli noya hattımı kapatmak istiyorum

'Sorun Cevaplayalım' forumunda Belinay tarafından 4 Kas 2012 tarihinde açılan konu

 1. gizlinoya ac yazıp 7048 e gnderiyorum hergün ama bana hatlı işlem diyo ben hatlı kullanıyoprum yardımcı olun sağolun

  Cevap: gizli noya hattımı kapatmak istiyorum

  Avea aboneleri:
  Avea aboneleri hatlarını gizli numaraya kapatmak için cep telefonlarından *253#yi tuşlayıp arama tuşuna basmaları yeterli. Servisi iptal etmek ve gizli numaradan gelen aramaları kabul etmek için #253#ü tuşlayıp arama tuşuna basmanız yeterli oluyor. Bu işlemler sadece bir kereye mahsus yapılıyor. Her arama için tekrar tekrar ayarlamak gerekmiyor. Bu işlemi isterseniz Avea Web İşlemleri menüsünden de yapabilirsiniz.

  Turkcell aboneleri:
  Turkcell aboneleri hatlarını gizli numaraya kapatmak için cep telefonlarından *253#yi tuşlayıp arama tuşuna basmaları yeterli. Servisi iptal etmek ve gizli numaradan gelen aramaları kabul etmek için #253#ü tuşlayıp arama tuşuna basmanız yeterli oluyor. Bu işlemler sadece bir kereye mahsus yapılıyor. Her arama için tekrar tekrar ayarlamak gerekmiyor. Bu işlemi isterseniz Turkcell Online İşlem Merkezinden de yapabilirsiniz.

  Vodafone aboneleri:
  Vodafone aboneleri hatlarını gizli numaraya kapatmak için cep telefonlarının mesaj kısmına My Vodafone şifrelerini yazıp bir boşluk bıraktıktan sonra GIZLI AC yazarak 7048e göndermeniz yeterli. Servisi kapatmak için ise şifrenizi yazıp boşluk bıraktıktan sonra GIZLI KAPAT yazarak 7048e göndermeniz gerekiyor. İsterseniz bu işlemi My Vodafonedan da yapabilirsiniz.
   
  Moderatör tarafından düzenlendi: 8 Şub 2017