Giysinize Çamaşır Suyu Damladıysa

'Bunları biliyormusunuz' forumunda By RiZeLi tarafından 17 Tem 2010 tarihinde açılan konu

 1. Giysinize Çamaşır Suyu Damladıysa
  Giysinize Çamaşır Suyu Damlatma
  Çamaşır Suyu Çıkarma


  *Çamaşır suyu sıçrayan yerler eğer çok küçükse (nokta gibi) bunu kumaşın rengine uygun bir keçeli kalem ile boyayarak tamir edebilirsiniz. Hele kıyafetiniz koyu renkli ise pek fark edilmeyecek kadar iyi olacaktır inanın.

  *Çamaşır suyu kıyafetinize büyük hasarlar vermişse o zaman kıyafetinize başka bir hava verme zamanıdır. Çamaşır suyundan arınmış kısımları batik yaparmış gibi kalın bir yün yardımı ile bağlayın. Daha sonra önceden hazırladığınız bir bardak musluk suyuna katılmış iki kaşık çamaşır suyu karışımından bir şırıngaya çekin. Şırıngadaki karışımı yavaş yavaş bağladığınız kısmın merkezinden kumaşa verin. İpi çözdüğünüzde iç içe halkalar şeklinde desenlerle karşılacaksınız.


  Desenleri kendiniz istediğiniz gibi geliştirebilirsiniz. Bir tişörtün tam ortasından (göğüs kısmından) başlayarak bağlarsanız işlem tamamlandığında güneş gibi bir manzara geçer elinize.

  Fakat burada unutmamanız gereken şey; suya gereğinden fazla çamaşır suyu katmayın yoksa kıyafetiniz tamamen yıpranır. Bir bardak suya iki kaşık yeterlidir.


  ALıntıdır
   
  Son düzenleme: 17 Tem 2010