Girişimcilik Haftası İle İlgili Kısa Yazı

'Önemli Gün ve Haftalar' forumunda Yasemin tarafından 3 Mart 2013 tarihinde açılan konu


  1. Girişimcilik Haftasıyla İlgili Kısa Yazı Örneği    Mart ayının ilk haftası Girişimcilik Haftası olarak kutlanmaktadır. Bu haftanın kutlanmasının amacı, iş dünyasında yer alan insanları daha fazla tanıtmak ve ekonomi alanında insanları özendirmek ve bu alana katkı sağlamak.Ekonomik kalkınma açısında önemli olan bu hafta, Dünya genelince 102 ülkede kutlanmaktadır.Ülkemizin sahip olduğu genç nüfusa, girişimciliği aşılayıp bu nüfusu girişimciliğe karşı alakalı olarak yetiştirebilirise, dünya üzerinde ekonomik alanında söz sahibi olabilecek bir öneme sahip olabilir.

    Girişimcilik Haftası ile ilgili Yazı


    Mart ayının ilk haftası Girişimcilik Haftası olarak kutlanır.Bu haftanın amacı; İş Dünyası ve işadamlarını topluma daha yakından tanıtmak ve özellikle gençleri girişimciliğe özendirmek ve ülkemizin ihtiyacı olan sürdürülebilir bir ekonomik büyüme sürecinde iş kurma kabiliyetine sahip girişimcilere her zamankinden daha fazla ihtiyaç olduğunun farkında olarak, girişimciliğin yenilikçilik – yaratıcılık performansını daha çok öne çıkarmak ve bu sürece katkıda bulunmaktır.

    Araştırmacıların yaptığı bir araştırmaya göre Avrupalıların yarısı, Amerikalıların ise yüzde 60’ı kendi işine sahip olmayı yeğliyor. AB toplumlarında herkes Avrupalıların daha girişimci bir yapıyı özümsemesi konusunda hemfikir. Buna karşın Avrupalıların çoğu kendi işlerine sahip olmayı fazla riskli görüyor. Oysa Avrupalıların riskleri almaya istekli olmaya ve yükselen iş fırsatlarını değerlendirmeye fazlasıyla ihtiyacı var.Avrupalı eksperlerin görüşüne göre bu soruna çözüm girişimciliği ilköğretimden itibaren gençlere yavaş yavaş aşılamaktan geçiyor.Gerçekten ilköğretim ve ortaöğretim öğrencileri ticari bir girişimi başlatabilir ve başarılı olabilirler mi? AB ülkelerinde okullarda giderek uygulamaya konulan çok sayıda programın ortaya koyduğu sonuçlara göre bu sorunun cevabı evet olarak çıkıyor.