Gıdalarda Mide Bulandıran Teşhisler

'Sosyal Konular' forumunda Yasemin tarafından 22 Oca 2013 tarihinde açılan konu

 1. [​IMG]
  Türkiye'de onlarca ürün üzerinde yapılan incelemeden çok çarpıcı sonuçlar çıktı.Piyasada, yeteri kadar denetimin olmayışından kaynaklı sebeplerden ötürü gıdalar üzerinde oynanan oyunlar son zamanlarda artık bir bir ortaya çıkmaya başlıyor..

  Önce etler üzerinde yapılan hilelerin ortaya çıkması ile gündeme gelen gıda skandalları çorap söküğü gibi süt ve süt ürünlerinde, salam, sosis ve sucuklarda, yağlarda, çikolatalarda, şekerleme ve bisküvilerde bir bir deşifre oluyor.
  İnceleme yapılan binlerce farklı ürünün kimisinden boya ve domuz jelâtini çıkarken kimisinde ise tebeşir ve kiremit tozu gibi insanın aklının almayacağı katkı maddeleri tespit edildi.

  Tereyağına Patates,Baharata Kiremit Tozu!

  Okuyanların gıda ürünlerine konulan katkı maddelerini öğrendikten sonra yediği tüm ürünleri sorgulamasına sebep olacak araştırmada en çarpıcı olan ise baharatlara inşaat malzemesi olarak bilinen kiremitin tozunun konulması olarak gözükürken, tereyağına patates konulması ve küflenmiş peynirlerin eritilerek krem peynir şeklinde tekrardan piyasaya sürülmesi ise gıda simsarlarının işi hangi noktalara taşıdığını gözler önüne seriyor.

  Yoğurt'da Bebek Bezi Jeli,Süt Tozuna Tebeşir Ve Kemik Tozu!

  Aynı araştırma kapsamında incelenen süt ve süt ürünlerinin içinden yoğurdun kıvam alabilmesi ve su tutabilmesi için bebek bezlerinde kullanılan jel katılırken, süt tozuna ise tebeşir ve kemik tozu katılması okuyanlara 'pes' dedirtti.
   
 2. Cevap: Gıdalarda Mide Bulandıran Teşhisler

  İnsan sağlığı bu kadar ucuzmu anlamıyorum nasıl hangi hakla bu kadar acımasız olabilir bu üreticiler kendi çocukları aileleri bu ürünlerden yemiyormu çok merak ediyorum açıkcası...
   
 3. Cevap: Gıdalarda Mide Bulandıran Teşhisler

  Ülkemizde insan sağlığı hiç dikkate alınmıyor. Malesef pek çok üründe bu gibi yan etkisi büyük maddeler kullanılıyor. Bilinçli toplum, bilinçli tüketici olmanın önemi bu noktada başlıyor...