Gıda Ürünlerinde Hile Yapan Firmalar Hangileri?

'Haberler' forumunda Sitem tarafından 14 Nisan 2012 tarihinde açılan konu


 1. [​IMG]
  Sağlık Bakanlığı Gıda Ürünlerinde Hile Yapan Firmaları Açıkladı..
  Gıda ve Tarım Bakanlığı sucuk, kavurmave tulum peynirinde 6 firma ile ilgili olarak taklit ve hile tespit ettiğini açıkladı.
  Bakanlık yaptığı incelemeler neticesinde yüzde 100 dana eti olarak tanıtılan sucukta kanatlı eti, pişmiş dana kavurmada ise tek tırnaklı eti tespit etti.

  İşte Gıda Ürünlerinde Hile Yapan Firmalar
  Bakanlıktan yapılan açıklamada, laboratuvar sonucu ile taklit ve tağşiş yapıldığı kesinleşen 6 firmanın adları ile tağşiş yapılan ürünlerin isimleri açıklandı. Buna göre, Konya merkezli Akgökseller Gıda ve Süt Mam. Tar. Ürn. Canlı Hay. Oto. Taş. San. ve Tic. Ltd. Şti.nin Hasan Dede markalı yağlı tulum peynirinde “nişasta ve bitkisel yağ tespit edildi. Kayseri merkezli Birsen Güven Gıda San. ve Tic. A.Ş.nin Yalçıntepe markalı tam yağlı tulum peynirinde (bitkisel yağ), Konya merkezli Güldemce Gıda İnş. Otomotiv San. Tic. Ltd.nin Güldemce markalı tam yağlı tulum peynirinde (bitkisel yağ), İzmitte Efraim Usta Lokantası Nazım Çakmak Çınarlı Mh. N. Erim Cd. Kayacı Sk. No:2de bulunan lokantanın pişmiş dana kavurma yemeğinde “tek tırnaklı eti, İstanbulda kurulu Etsan Gıda Sanayi A.Şnin Apikoğlu markalı acılı kangal sucuk yüzde 100 dana eti olarak tanıtılan sucukta “kanatlı eti ve İstanbulda kurulu Karizma Beşler Et tesislerinde üretilen Uludağ markalı soyulmuş sosiste “yabancı doku ve iç organ tespit edildi.


  Kaynak milliyet​
    2. Cevap: Gıda Ürünlerinde Hile Yapan Firmalar Hangileri?

  inanmıyorum Apikoğlu güvenilir diye biliyordum bir daha almayacagım :f196:

  Tüketici olarak kime güveneceğiz Bence denetimlerin daha sık yapılıp hile yapanların teşhir edilmesi gerekiyor