Geri Dönüşüm Kutusu Kayboldu Ne Yapmalıyım

'Teknik Yardım' forumunda cCasT tarafından 20 Ekim 2010 tarihinde açılan konu


 1. Geri Dönüşüm Kutusu Kayboldu
  Geri Dönüşüm Kutusu Kayboldu Ne Yapmalıyım
  Geri Dönüşüm Kutusu Kayboldu Nasıl Geri Getirebilirim


  Geri Dönüşüm Kutusu'na gönderilen bir dosyanın daha sonra geri alınabileceğini zaten öğrenmiştiniz. Ancak bu küçük kutunun içerisinde çok sayıda dosya birikmişse, aradığınız dosyaları bulmanız da zorlaşabilir.

  Çalışırken hata yapmak normaldir. Ancak bazı hatalar, geri dönüşü imkansız olan sonuçların doğmasına yol açabilirler. Bu yüzden bazı güvenlik önlemlerinden yararlanmanızda büyük yarar var. Geri Dönüşüm Kutusu da, aslında bu tip bir güvenlik önlemidir. Bir dosyayı sildiğinizde, o dosya tamamen silinmez ve Geri Dönüşüm Kutusu'na gönderilir. Bu durumda yanlışlıkla sildiğiniz bir dosyayı geri alma şansına da sahip olabilirsiniz. Ancak eğer Geri Dönüşüm Kutusu çok doluysa, dosyalar arasından aradığınızı bulmanız zorlaşacaktır. İşte bu gibi bir durumda işinizi kolaylaştıracak küçük öneriler...

  1- Masaüstündeki simgesine çift tıklayarak Geri Dönüşüm Kutusu'nu açın. Karşınızdaki pencerede silinmiş olan tüm dosyaları göreceksiniz. Dosyalar, pencere içerisinde simge şeklinde görüntüleniyor olabilirler.

  2- Sadece simgelerin gösterildiği görünüm şekli çok pratik değildir. "Görünüm" menüsünden "Ayrıntılar" satırını seçerseniz, listede bulunan tüm dosyalar hakkında silinme tarihi, türü ve boyutları gibi ek bilgilere ulaşabilirsiniz.