Gereksiz Ürünler

'Güncel Bilgiler' forumunda alemşah tarafından 10 May 2010 tarihinde açılan konu

 1. Topuklu Ayakkabı - Kapı
  Topuklu ayakkabıdan esinlenerek plastikten yapılan bu ürün, kapı çarpmalarına karşı koyma amacıyla üretilmiş. Evinde farklı, ilginç tasarımlar görmek isteyenler ilgilenebilir diye düşünüyorum.
  [​IMG]

  Uykuculara Müjde
  Uykuyu seven ve sürekli uykusuzluk çekenler için geliştirilen bu set ile, sokağın ortasında bir direk gibi durup uyuyabilirsiniz. Resimde gördüğünüz çantanın içinden çıkan demiri yerdeki ızgaralara kolayca monteleyip, yaslanıyorsunuz, ondan sonra ses geçirmez kulaklığı ve ışık geçirmez gözlüğü takıp uykuya dalıyorsunuz. Bu saçma aletin denemesi, New York un en kalabalık sokağında tam 40 dakika boyunca yapılmış ve herhangi bir sorunla karşılaşılmamış.
  [​IMG]


  Devlet bağlantılı bir ekonomik kurum tarafından satılan bu set, tanesi 25 dolardan oluşan 10 adet bozuk para silindirinden meydana getirilmiş. Amaç, halk ve işletmeler tarafından kullanılmayan ve istenmeyen madeni 1 dolarların kullanımını yaygınlaştırmak. Kredi kartı ile ödeme alınıyor ve kargo bedava.
  [​IMG]

  Fare Tabutu
  Kanada lı öğrenci Sarah Dery tarafından tasarımı yapılan bu düzenek, fare kapanında can veren fareye cenaze töreni yapmaya fırsat sağlıyor. Yakaladığınız fareyi kolayca ters çevirip tabuta koyuyorsunuz, hem fareye saygınızı gösteriyorsunuz, hem de sağlıklı bir iş yapıyorsunuz. Ürünün yakında piyasada olması bekleniyor.
  [​IMG]

  Rahatsız mısınız?
  Balığınızın o küçük akvaryumda sıkıldığını düşünüp, içten içe üzülenler için üretilen bu ürün ile balığınız sıkılmaktan kurtuluyor, çünkü artık futbol oynayabiliyor. Balık antrenman seti olarak satılan bu ürünün testleri başarılı geçmiş, çünkü balıklar bu olaya yoğun ilgi göstermişler. Yukarıdaki fotoğraf da balık, gole giderken çekilmiş. Böyle bir düzenek gerçekten var
  [​IMG]

  Silah Kumandası
  Bireysel silahlanmanın yoğun olduğu, silahın anlamsız olarak delikanlılık göstergesi olduğu sanılan ülkemizde, yoğun ilgi görebilecek bir tasarım olan bu ürün, bir silah şeklinde TV kumandası. Bu ilginç üründe ses açma/kapama, kanal değiştirme ve TV yi açma kapama fonksiyonu var.
  [​IMG]

  Ne Gereği Vardı?
  Ne gereği vardı dediğimiz bu ürün zamanında piyasaya sürülmüş ve normal olarak talep görmeyince üretimden çekilmiş. Ürün yağmur suyunu sapı sayesinde tuttuğunuz su tabancasına dolduruyor, sizde çevrenizdekilere su sıkıyorsunuz. Saçma Japon icatları tarihine geçen bu ürün şimdiden efsane olmuş bile.
  [​IMG]

  Tavuk Elbisesi
  Bir firmanın tavuk elbisesi üretip satmak isteyebileceğini düşünebiliyor musunuz? Düşünmeyin çünkü öyle bir firma var. Tabiiki uzakdoğudan, Japonyadan. Birde yıllık koleksiyon çıkartıyorlar.
  [​IMG]

  Gereksiz Bisiklet Aparatı
  Bisiklet kullanırken sıkılanlar ve hem bisiklet kullanıp hem de kitap okuyabilen yetenek sahibi insanlar için üretilen bu ürün bir kitap tutacağı. Bu iki meziyetten birine sahip olanlar, ürüne ilgi gösterebilir.
  [​IMG]

  alıntı
   
Yükleniyor...