Gerekli Gereksiz Bilgiler

'Bunları biliyormusunuz' forumunda Pardus tarafından 19 Ekim 2009 tarihinde açılan konu


 1. İnsan midesi her 2 haftada bir yeni bir katman oluşturur ve bu katman mide asitinden zarar görmüş önceki dokunun yerini alır.

  İnsan vücudunda bulunan toplam 206 kemiğin yarısından fazlası el ve ayaklarda bulunur.

  Bowling, ilk olarak bundan yaklaşık 7000 yıl önce Mısırda oynanmaya başlamıştır.

  Buenos Aires'te ufak bir kaniş köpeği tam üç kişinin ölümüne neden oldu. Herşey dengesini kaybederek 13. kattan düşmesiyle başladı. Tam düştüğü yerde bulunan bir kadın, çarpma sonucu hayatını kaybetti. Olayı büyük bir şaşkınlıkla izlemekte olan diğer bir kadına o sırada oradan geçmekte olan bir otobüs çarptı. Tüm bunları gören yaşlı bir adam ise geçirdiği kalp krizi sonucu yaşamını kaybetti

  Kaptanlar gemileri hareket halindeyken bir yunus gördüklerinde yavaşlarlar. Çünkü yaygın inanışa göre çok duygusal olan bir yunus gemiyle girdiği yarışı kaybederse intihar edebilir

  Erkek karıncalar çiftleştikten sonra ölürler.

  Park''larda görülen atlı heykellerin ön iki ayağı havada ise heykeldeki kişi, bir savaşta ölmüştür. Eğer yalnızca bir ayağı havada ise, savaşta yaralanmış demektir. Eğer dört ayak da yerdeyse, normal nedenlerle ölmüştür.

  Eğer tüm Çin nüfusu önünüzden tek sıra şekilde geçecek olsaydı, siz sıranın bitmesini beklerken doğacak olan yeni Çinliler nedeniyle asla sıranın sonu gelmezdi.

  Jokey Frank Hayes, 1953 yılında katılmış olduğu bir yarış esnasında atının üzerinde kalp krizi gerçirdi ve yaşamını kaybetti. Fakat bedeninin hala üzerinde olduğu atı durmadı ve yarışı birincilikle tamamladı. Hayes, bir at yarışı kazanan ilk ve tek ölü jokey olarak tarihe geçti.

  Dişi guguk kuşu başka bir kuşun yuvasından bir yumurta çalar ve yerine kendi yumurtasını bırakır. Yuva sahipleri bu hileye kanar ve tüm yumurtalara bakmaya başlar. Yumurtadan ilk çıkan gugukkuşudur. Ebeveynler yokken diğer tüm yumurtaları yuvadan atar. Yeterince büyüyünce de uçar gider.

  Albert Einstein lise öğretmenleri tarafından salak görüldüğü için üniversiteye önerilmedi.

  Nazi Partisi amblemi yani "gamalı haç" aslında 4 tane "L" harfinden oluşur ve light-life-love-luck yani ışık-hayat-sevgi ve şansı simgeler

  Thomas Edison, toplam 5000 farklı tür kuş besliyordu.

  Eğer ayaklarınızı yavaşça yukarı kaldırır ve sırt üstü yatarsanız, bataklığın içine gömülmezsiniz

  Nefesinizi tutarak kendinizi öldürme ihtimaliniz yoktur.

  Sağlıklı bir insan gözü yaklaşık 8 milyon rengi ayırt edebilir.

  mynet
    2. Cevap: Gerekli Gereksiz Bilgiler

  çoook qrklıymıss yhaa...:D
    3. Cevap: Gerekli Gereksiz Bilgiler

  ben pek gerekli birşey göremedim ama :)