Gerçek Terminator bulundu!

'Güncel Bilgiler' forumunda Pardus tarafından 24 Eki 2009 tarihinde açılan konu

 1. Gerçek Terminator bulundu!
  23 Ekim 2009, 21:00
  "İlk insanlar göre acınacak haldeyiz!"
  Ümit Öncel
  [​IMG]

  İlk insanlara çok daha gelişmiş durumdayız; ama bir konu var ki, gerçekten acınacak durumdayız...

  Bilim adamları eski zamanların kadınlarının bile Schwarzenneger'den daha kaslı olduğu söylüyor.
  Medeniyetler geliştikçe insanoğlu da daha ileri teknoloji ile yaşamaya alışıyor. Bilim adamlarına göre bunun bedelini ise fiziksel durumumuz ile ödüyoruz. Bir antropolijist olan Peter McAllister, binlerce yıl önce yaşamış olan ilk insanlar ile günümüzdekileri karşılaştırdı ve işte ortaya çıkan sonuç bu: Eski insanların yanında birer çocuk gibi kalıyoruz.

  McAllister modern toplumlardaki insanların kas oranın çok azaldığını ve ilk insanlara göre kıyas götürmez bir şekilde zayıf olduğumuzu, hatta "insan ırkının fiziksel olarak tarihteki en zavallı hali" olduğumuzu söylüyor. 1909 yılında bulunan bir Neanderthal kadının, Arnold Schwarzenegger'den bile daha kaslı olduğunu söyleyen McAllister, dünya şampiyonu Usan Bolt'un da geçmişle yarşını başlamadan kaybettiğini düşünüyor.

  Galler kıyısında bulunan ve tam 20 bin yıl öncesine ait ayak izlerini inceleyen McAllister, çamur üzerinde kalan izlerin bu eski insanın saatte 37 km hızla koştuğunu gösterdiğini söyledi. Bu Bolt'un saatte 42 km hızından daha düşük. Fakat McAllister, Bolt'un 20 bin yıl önceki rakibinin özel ayakkabıları ve özel pist olmadan, katı bir antrenman programına sahip olmadan bu hıza ulaşmış olduğunun da altını çiziyor.
  Chip
   
 2. Cevap: Gerçek Terminator bulundu!

  bu bilim adamlarıda bir acayip ne yapalım yani taş devrindeymiş gibimi yaşayalım
   
 3. Cevap: Gerçek Terminator bulundu!

  Özellikle son zamanlardaki erkek modasına baktıkça ne kas var nede pos :) Açıkça anlaşılıyor ki insanlık rahata alışmış vaziyette ve teknoloji sayesinde güç gerektiren işler yapılmamakta..Terminator şemalini ancak sporcularda görebiliyoruz.