Gerçek Sevgi Nasıl Olur

'Güncel Bilgiler' forumunda Yasemin tarafından 26 Ocak 2013 tarihinde açılan konu


 1. Gerçek Sevgi Nasıl Olmalı


  Gerçek sevgi nasıl olur Sevgi sözcüğünü böyle bir kaç satıra sığdırmak zaten çok zor iken birde gerçek sevginin nasıl olduğu konusuna başlarsak inanın sayfalar yetmez diye düşünüyorum ben yinede sizlere kısacıkda olsa Gerçek Sevgi hakkında nacizane kendi fikirlerimi yazmak istiyorum..

  Gerçek sevgi denilince ilk aklınıza ne geliyor çok merak ettim ben şimdi bu sorunun cevabını :)

  Neyse devam edelim biz konumuza...Gerçek Sevgi dendiğinde bu illaki bir erkeğe yada bir bayana duyulan sevgi anlamına gelmemeli diye düşünüyorum.. Gerçek sevgi Bir çocuğa duyulan yada o çocuğun size duyduğu karşılıksız beklentisiz olan sevgidir.

  Gerçek Sevgi birine duyduğunuz beklentisiz çıkarsız olan sevgidir ondan hiçbir şey beklemeden yada sevginizin karşılığında hiç birşey taleb etmeden verilen sevgidir..

  Gerçek Sevgi Evinizde beslediğiniz bir kuşun elinize gelip konması elinizdeki yemleri yemesi yada kedinizin gelip ayak ucunuza kıvrılması onu okşadığınızda size tatlı tatlı bakmasıdır...

  Aslına bakarsanız Gerçek Sevgi hayatın ta kendisidir hiç tanımadığınız birisine sevgi dolu gözlerle baktığınızda emin olun oda size öyle bakacakdır ben bunu birebir yaşıyan insanlardanım etrafına hep gülücük saçan her gördüğü insana tebessüm eden asla kırıcı davranmayan kırılsa bile kırıldığını belli etmeyen insan hayatı ve kendini Gerçekten seviyor olmalıki tüm bu zorlukları sevgisiyle aşabileceği düşünür ve bu düşüncesinde kesinlikle yanılmaz..

  Ben yanılmadım sizlerede tavsiye ederim...:f40:

  Forumdas.net Yasemin
    2. Cevap: Gerçek Sevgi Nasıl Olur

  Yasemin daha güzel anlatılamazdı sanırım Gerçek sevgi evet senin bu hissettiklerin ve bu yazdıklarını bir çoğumuzun hissetmesidir..

  Peki gerçek sevgi nasıldır hadi birde benden dinliyelim ne dersiniz :f63:

  Arkadaşlar Nedir bu, herkesin yana yakıla üzerine yazı yazdığı, üzerine yüzlerce binlerce kitaplar yazılan, filmler çevrilen istediği, gerçek sevgi hep birlikte öğrenelimmi

  Bence gerçek sevgi, gözlerinizi kapadığımızda hissettiklerinizdir.20 yıl önce örme sözünü verdiğimiz bir kazağı örerkençocuğu okula götürürken ,beni merak etme.demek,ya da birine doyasıya sarıldığımızda hissettiklerimizdir.Gerçek sevgiyi hissettiğimizde, çok enerjik oluruz.Kendimizi daha sağlam ayakta durur hisseder, daha güçlü oluruz, daha çok çalışırız.Gerçek sevgide neden yoktur.Neden de aramazsınız.Sonunu düşünmezsiniz.Anne, baba, kardeşler, komşular, iş arkadaşlarınız ne diyor, düşünmezsiniz.Beklenti de yoktur, karşı taraftan alacağınız.Sadece seversiniz.Gerçek sevginin nasıl olduğunu anlamak için, çocuklara bakın, onları izleyin.Düşünürseniz, çocukları nedensizce severiz.Bu sevgiden bir karşılık beklemeyiz.Yanlış yaptıklarında kolayca affederiz.Ağlayıp üzüldüklerinde sorunlarına çözüm bulmaya çalışırız.Sorunlarını çözünce, bir kazancımız olmaz. Onun mutlu olması, bizim mutluluğumuzdur.Yürümeyi öğrenirken, düşe kalka yürümelerine yardımcı oluruz.

  İşte Gerçek sevgi bunlardır Arkadaşlar...