Geniş Basenliler Nasıl Giyinmeli

'Kadınların Dünyası' forumunda Yasemin tarafından 22 Şubat 2014 tarihinde açılan konu


 1. Geniş basenli kadınlar nasıl giyinmeliler


  Basenleri geniş olan kadınalr giyim konusunda oldukça sorun yaşarlar bir türlü kendileirne yakışan kıyafeti bulamazlar malesef.Yada yanlış giyim tarzı ile çok daha kilolu ve geniş görünebilirler.Bu nedenler bu yazımızda geniş basenli bayanların nasıl giyinmeleri konusunda bilgiler vereceğiz.

  genis-kalcali-kadinlarnasil-giyinmelilerr.jpg

  Geniş basenli kadınlar için toplayıcı sıklaştırıcı likralı çoraplar, dar basenliler için silikonlu korseler hayatınızı kolaylaştıracaktır.Kenarları takviyeli bu korseler, kalçayı geniş ve şekilli gösterdiğini unutmamalısınız.Kalçanız forma giriyor.Göbeğiniz ve karnınızın olması da sorun değil. Belinize kadar yüksek çamaşır külotlar sert ve toplayıcı özelliğiyle fazlalıklarınızı kapatacaktır.

  Geniş basenli kadınlar pantolon seçimi yaparken şu ayrıntılara dikkat etmeliler mutlaka;Geniş pantolonlarla kalçalarınızı saklamak için uğraşmayın sakın. Dökümlü kumaştan dikilmiş, düz kesim pantolonlar size daha uygun olacaktır mutlaka bu tarz pantolonları tercih edin. Her zaman koyu ve tek renk tercih etmelisiniz kesinlikle tayt giymeyin.

  Yine basenli kadınların üst giyim seçerken dikkat etmeleri gereken ayrıntılar şunlar;Vücudunuzun üst kısmına çekecek tarzda gömlek, kazak, tişört vb. giymekte tereddüt etmeyin. Çiçekler, geometrik şekiller, karışık renkler, hatta büyük aksesuarlar kullanın, minik dekolteler uygulayın. Göz ve dudak makyajına ağırlık vermelisiniz.

  Eteklerinizde dökümlü kumaş ve nötr renkler (siyah, gri, bej gibi) kullanın. Verev kesim ve büzgülü modellerden kesinlikle kaçının. Bel oyuğu kalçanın hemen üzerinden başlayan kesimler tercih edin. Elbisede dikkat etmeniz gereken nokta, göğüslerinizi belirginleştirmek, kalçanızı ise saklamaktır. En doğru model, bel hattı olan ama bele fazla oturmayan, kalça yuvarlağını çıkarmayan düz kesimlerdir. Diz altı etek boyu en ideal olandır.

  genis-kalcali-kadinlarnasil-giyinmeliler-.jpg