Gençleşme Yöntemleri

'Kişisel Bakım' forumunda YAREN tarafından 22 Nisan 2011 tarihinde açılan konu


 1. Gençleşme Yöntemleri nelerdir,
  Amliyatsız Gençleşme Yöntemleri


  Gelişen teknolojiyle birlikte neredeyse birkaç dakikada kırışıklardan kurtulmak mümkün oluyor. Estetik cerrahlar kişilerin mutsuz olduğu bölgeleri düzeltirken, aslında ruhları onarıyorlar.

  Yağ Enjeksiyonları

  Çok sık kullanılan bir tedavi şekli ve yüz gençleştirmede en önemli uygulamalardan biridir. Üç yıl kadar süren uzun vadeli etkiye sahip. Dizlerden veya kalça bölgesinden alınan yağ parçaları, cildin altına zerk edilir. Kırışıklıkları düzeltir ve yüze dolgunluk verir. Aknelerden kalan yara izlerini de tedavi eder. Yüzde eksilen ve çöken kısımlar böylece desteklenir. Ayrıca, yüze canlı hücre transfer edildiğinden, yüzde yeni damar ve kan akımını da arttırır. Enjekte edilen bu yağların içinde kök hücreler de vardır. Bu kök hücreler yeni alanlara uyum sağlama özelliği taşımakta ve bu alanları yenilemektedir.

  Lazer

  Kırk yıla yakın süredir yüz kırıklıkları tedavilerinde kullanılmaktadır. Birçok çeşidi bulunan lazer uygulamaları, farklı etkiler oluşturur. Işın huzmeleri cildin içine nüfuz ederek cilt altındaki kollajen üretimi tetikler. Cildi bir miktar gerginleştirirken, yüzeydeki sivilce izi ve kırışmalarda da azalma sağlar. Sürekli yenilenen ve ilerleyen bir teknolojidir. Yüzde soyma, kırışıklık tedavisi, leke tedavisi gibi işlemler için cilt yüzeyinden uygulanır.

  Hiyalüronik Asit

  Hiyalüronik asit vücutta yer alan, bilhassa konsantre olarak ciltte ortaya çıkan bir maddedir. Cildin su bağlayıcı özelliğinden, hacim ve esnekliğinden sorumludur. Ciltteki hyalüron asidi miktarı, ne derece genç ve taze görüneceğinizi belirler. Yaşlandıkça, üretilen hyalüronik asit miktarı azalır, cilt daha kuru hale gelir ve kırışıklıklar oluşmaya başlar. Güneş ışığı, sigara ve stresli yaşam bu gerilemeyi hızlandırır.

  Alıntı
   


Similar Threads: Gençleşme Yöntemleri
Forum Başlık Tarih
Kişisel Bakım Gençleşmenin Sırları 23 Nisan 2011
Kişisel Bakım Hızlı Kaş Uzatma Yöntemleri 29 Nisan 2014
Kişisel Bakım Selülit tedavisi yöntemleri 6 Mart 2014
Kişisel Bakım Hızlı saç uzatma yöntemleri 2 Şubat 2014
Kişisel Bakım Cilt Kuruluğu İçin Doğal Tedavi Yöntemleri 5 Kasım 2013