Genç kızlara tuzak

'Haberler' forumunda alemşah tarafından 22 Ağu 2010 tarihinde açılan konu

 1. Emniyet Müdürlüğü Bilişim Suçları Dairesinin izini sürdüğü dolandırıcıların yöntemi şöyle:

  FATİH AKIN VE BURAK ÖZÇİVİT ADIYLA İNTERNETTE KONUŞUYORLAR

  Dolandırıcılar, önce bir paylaşım sitesinden bir mesaj gönderip kendilerini Fatih Akın ya da Burak Özçivit gibi sinema ve TV dünyasının ünlülerinden biri gibi tanıtıyorlar.Görüntüsünü çok beğendiğini, oyuncu olmayı düşünüp düşünmediğini soruyorlar. Genç kızın yazışma adresini alıp,
  görüşmeye buradan devam ediyorlar.

  "ŞU AN KAMERAM BOZUK"

  Kızlar Fatih Akın ya da Burak Özçivitle konuştuklarından şüphelenip, karşısındakini görmek için internet kamerasını açmak isteyince, B planı devreye giriyor. Karşıdaki Burak Özçivit ise kamerasının bozuk olduğunu, ancak fotoğrafını çekip hemen e-mail atabileceğini söylüyor. Kısa bir süre sonra Burak Özçivitin cep telefonuyla çekilmiş fotoğrafları genç kızın telefonuna ya da emailine geliyor. Eğer Fatih Akınla konuşuluyorsa çok daha çarpıcı bir durum yaşanıyor. Kamerayı açma önerisine “Ben Amerikadayım diye karşılık veren sahte Fatih Akın, “Yanımda George Clooney var, onu görmek ister misin? diye soruyor.

  KIZLAR GEORGE CLOONEY İLE KONUŞTUKLARINI SANIYOR

  İşte bilişim suçları polislerinin henüz çözemediği ileri teknoloji ürünü dolandırıcılık tam da burada başlıyor. Kamera açılıyor ve genç kızlar hayran oldukları ünlü aktör George Clooneyyi karşılarında görüyor. Konuşmak istediklerinde de İngilizce yanıtlar veriyor. Bu görüntü karşısında şaşkınlık yaşayan kızlar, dolandırıcılara inanıyor. Kendilerinden istenilen paraları verilen hesap numalarına yatırarak, sahte adreslere yönlendiriliyorlar. Polis, görüntülerin Clooneynin filmlerden kaydedilerek montajlandığını ve MSN kamerasına aktarıldığını tahmin ettiklerini ifade ediyor.

   
 2. Cevap: Genç kızlara tuzak

  Eğitim şart =))
   
 3. Cevap: Genç kızlara tuzak

  Kendini bilmezler ne yapacaklarını şaşırmışlar :)
   
 4. Cevap: Genç kızlara tuzak

  Aptal kızlar...