Genç kaptan için müthiş iddia

'Spor Gündemi' forumunda cCasT tarafından 8 Ağustos 2010 tarihinde açılan konu


 1. G.Saray'ı sarsan söylentiye göre Arda, 14 milyon Euro'ya Milanlı oldu.

  Yaşadığı mali sıkıntı nedeniyle Mehmet Topal ve Keita‘yı satan, Caner‘i 2.5 milyon Euro’luk bonservisi nedeniyle F.Bahçe’ye kaptıran, Elano’yu göndermek için 1 aydır İtalyan kulüpleriyle pazarlık halinde bulunan G.Saray’ın kulislerinde taraftarı şoke edecek bir transfer söylentisi dolaşıyor..

  Geçen sezon sonundan itibaren Avrupa’ya transfer olmak istediğini açıklayan Arda Turan, iddialara göre 15 Ağustos’taki ilk Süper Lig maçına kadar İtalya veya İngiltere’ye gidecek.. Bu iddianın sahiplerine göre, sarı-kırmızılı kulübün başkanı Adnan Polat geçen hafta sadece Ledesma ve Baptista transferlerini gerçekleştirmek üzere gitmedi İtalya’ya.. Polat’ın ziyaretinin diğer sebebi de Arda’yı transfer listesine alan Milan ile görüşmekti.. Kadrosunu gençleştirmeye çalışan Milan’ın Elano’dan önce Arda ile ilgilendiği ve teklifini 14 milyon Euro’ya kadar çıkardığı öne sürülüyor..

  Başkan Polat’a yakın kaynaklara göre transferin en geç 1 hafta içinde bitme ihtimali her geçen gün yükselirken, Arda’ya başka talipler de var. Milan dışında İtalya şampiyonu Inter, Fransa şampiyonu Marsilya ve Roy Hodgson’a emanet edilen, Trabzonspor’un Avrupa Ligi’ndeki rakibi Liverpool da Arda’yı isteyen kulüpler arasında. G.Saray Kaptanı’nın Marsilya ve Inter’e sıcak bakmadığı; seçimini Milan ile Liverpool arasında yapmak istediği de sızan bilgilerden biri. Bu iki kulüp de 3 milyon Euro‘dan 4’er yıllık kontrat öneriyor Arda’ya.

  ARDA NE DİYOR?

  Bu bilgileri teyit etmek için önce Arda’ya sorduk.. Sadece “Benim haberim yok, menajerim böyle bir bilgi iletmedi” ifadesini kullandı.. Menajer Ahmet Bulut ise “Arda için şu anda görüştüğümüz kulüpler var ama size isimlerini söyleyemem.. Çok yakında herşey netleşir” dedi.. “Çok yakında herşey netleşir” sözü bize bu transferin gerçekleşme ihtimali bulunduğunu gösteren bir veri.. Bakalım, herşey 1 hafta içinde nasıl gelişecek?