Gemlik Armutlu Kaplıcaları

'Bunları biliyormusunuz' forumunda Ezlem tarafından 26 Kasım 2010 tarihinde açılan konu


 1. bursa armutlu kaplıcaları,Gemlik Armutlu Kaplıcaları nerede,Armutlu Kaplıcaları nerede,armutlu kaplıcaları ile ilgili bilgi,armutlu kaplıcaları resimleri
  Armutlu Kaplıcaları

  [​IMG]


  Su sıcaklığı :59°C

  Gemlik ilçesine bağlı, Armutlu bucağına 5 km. mesafede yeşillikler içinde, Bozburun denilen bir yerdedir. Bizans döneminden bu yana bilinir. Yalova-Kaplıca arası, kara yolu ile birbuçuk saattir. Belirli saatlerde otobüs seferleri vardır.
  Kubbeli bir hamamı, kadın ve erkeklere ayrı bölüm halinde hizmet verir. Ayrıca turistik oteller ve belediye bünyesinde işletilen çeşitli kalitede konaklama tesisleri bulunur. Turistik otel yıl boyunca açıktır.
  Armutlu Kaplıcası, ülkemizdeki kaplıcalar içinde, en yüksek radyoaktivitesi olan kaplıcadır. Kaynak sular bir fay çizgisi boyunca çıkar.
  Sular, kimyasal ayrıma göre, bikarbonat sülfatlı, klorürlü, karbondioksitlidir. Marmara Bölgesi zengin sularındandır. Romatizma, sindirimyolları, kalp, damar ve kadın hastalıklarında etkin şifa kaynağıdır.Armutlu Kaplıcaları, Yalova-Armutlu karayoluna bağlantılı olarak, ulaşım kolaylığı yönünden, bunun yanısıra, kentin gürültülerinden uzak, serin çam kokuları arasında, hem kaplıca kürü, hem de, dinlenme gereksinimi için ideal bir yerdir.
  Armutlu Kaplıcalarında 1983′ten bu yana hizmet veren turistik Erdilli Tesisleri Termal Oteli 36 oda, 80 yataklıdır. Her odada telefon müzik, duş bulunmaktadır.