Gelin Makyajının Püf Nokyaları

'Kişisel Bakım' forumunda Blue tarafından 30 Aralık 2008 tarihinde açılan konu


 1. Gelin Makyajının Püf Noktaları

  Kıyafetiniz kadar makyajınız da önemlidir. Güzellikleri ortaya koyarak, dikkatleri üzerinize çekebilirsiniz. Kullanılan renklerin birbiri içinde uyumlu olmasına dikkat etmekle beraber, ayrıca aşağıdaki hususlara da dikkat etmek gerekmektedir.

  1-Fazla abartılı olmamaya dikkat edilmelidir.
  2-Saç, ten, göz ve kıyafete uygun renkler seçilmelidir.
  3-Loş ışıkların altında renkler kaybolduğundan, koyu renkler tercih edilmelidir.
  4- Göz makyajında simli parlak farlar kullanılmalı, gözleri vurgulamak için eyeliner ve siyah rimel iki kat bol sürülmelidir.

  Dudaklar:


  Öncelikle dudaklar dudak rengine uygun kalem ile belirginleştirilir. Eğer çekici olmak istiyorsanız kırmızı ruj tercih edilebilir. Parlaklık vermek için lip glase sürebilirsiniz. Gece makyajında, ışıltılı pembeler, kırmızılar, lameler ve doreler kulanılabilir.
  Rujunuzun uzun süre kalmasını istiyorsanız, rujunuzu sürmeden önce dudaklarınıza biraz fondöten sürüp pudralayın, bir kat ruj sürün, fazlasını çekmek için iki dudağınızın arasına bir kağıt mendil bastırarak kapatın ve ikinci katı uygulayın.

  FIRÇALAR:


  Makyajın en önemli detaylarından diğeri de fırçalardır Her fırçanın bir görevi vardır. Fırçaların samur olmasına özellikle dikkat edilmelidir.Çok sert bir fırça yüzü tahriş edebilir. Fırçaların kaliteli olmasına önem verilmelidir.
  1-Aplikatör; Göz kapağına far sürmek için kullanılan , ucu ince süngerli bir fırçadır.
  2-Dağıtıcı far fırçası ; Kısa yumuşak kıllı, uca doğru yuvarlaklaşan bir fırçadır. Gölgelerin dağılmasını ve birbirine karışmasını sağlar.
  3-Allık fırçası; Kılları ne çok sert , ne de çok yumuşaktır.Allık sürmek için kullanılır.
  4-Pudra fırçası ; Uzun saplı ,tüyleri diğer fırçalara nazaran daha uzun ,sık ve yumuşaktır.Yüzde ve boyunda pudranın dağılmasını sağlar.
  5-Kapatıcı fırça ;Kılları kısa ve küt kesimli fırçalardır.Kapatıcıyı sürmek için kullanılır.Ayrıca cildin üzerindeki lekeleri kapatırken kullanılır.
  6-Kaş fırçası;Kaşları taramak için kullanılır.
  7-Eyeliner fırçası; İnce, uzun saplı ve ince tüylüdür.Kirpik diplerine göz pına- rından başlayarak gözün bitimine doğru ince fırçayla eyeliner çekilir.
  8-Dudak fırçası; Ruju sürmek için yumuşak sık tüylü ve ucu sivridir.

  ! Fırçaları temizlerken , bakteri oluşturduğundan sık sık haftada bir gün şampuanla yıkanmalı ve havlu kağıt üzerinde açık kurutulmalıdır.
   


Similar Threads: Gelin Makyajının
Forum Başlık Tarih
Kişisel Bakım 2014 Yılının Gelin Makyajı Nasıl Olmalı 10 Ağustos 2014
Kişisel Bakım Gelinlere göz makyajı nasıl yapılır? 10 Şubat 2014
Kişisel Bakım Gelinler İçin Özel Göz Makyajı Önerileri 19 Eylül 2013
Kişisel Bakım Gelin Makyajında Göz Makyajı Nasıl Yapılır? 7 Eylül 2013
Kişisel Bakım 2013 Gelin Makyajı Nasıl Olur 17 Haziran 2013