Geleneksel Ülke Kıyafetleri

'Ülkeler' forumunda Sitem tarafından 9 Mar 2012 tarihinde açılan konu

 1. Ülkelerin Geleneksel Kıyafetlerinin resimleri

  Irak yöresel kıyafetlerin en önemli özelliklerinden biri rengarenk ve canlı renklere sahip olması .Canlı renkler insanın içini ısıtır ruhunu ferahlatır. Yine üzerinde bulunan parlak takılar sayesinde bir kıvılcım oluşturmakta Kilolu kadınların kilo sorunu kolay bir şekilde yok etmekte, aynı zaman da kısa boylu kadınları uzun boylu olarak göstermektedir. Kısacası yöresel Kürt kıyafetleri giyen bir kadının psikolojik sorunlarını yok etmekte ve ona özel bir kendine güven gücü yaratmaktadır.

  [​IMG]

  Japonyanın Geleneksel Kıyafetleri

  [​IMG]

  Norveç yöresel giysileri

  [​IMG]

  Libya yöresel kıyafetler

  Libya okuduğum yazılardan çıkan sonuçla güzel ama yaşaması zor bir ülke. Burada kadınlar yanlarında erkek olmadan dışarı çıkamıyor dışarı çıktıklarında ise sadece gözleri açıkta kalacak şekilde giyinebiliyor. Yüzleri açık bir şekilde fotoğraf çektirmeleri ise kesinlikle yasak. Erkek kıyafetleri de çarşafa benzer nitelikte.

  [​IMG]

  hollanda geleneksel kıyafeti

  [​IMG]

  almanya geleneksel kıyafetleri


  [​IMG]

  Hindistanın Geleneksel Kıyafeti

  Hindistanın Geleneksel Kıyafeti saridir.Sari, dikdörtgen şeklinde yaklaşık 3,5 x 4,5 metre boyutlarında bir kumaştır. Bu kumaşın stili, rengi ve dokusu değişkenlik gösterir ve keten ve ipek gibi çeşitli insan yapımı maddeden imal edilir. Herhangi bir ölçüye göre dikilmeyen sarinin eskimeyen bir güzelliği vardır. Her ölçüye uygundur.

  [​IMG]


  Bulgaristan Milli Kıyafetleri

  [​IMG]

  Mısırın Geleneksel Kıyafeti


  Mısır yöresel kıyafeti olarak bilinen celabiye

  [​IMG]

  Macaristanın yöresel giysileri

  [​IMG]

  Kamerunun Yöresel Kıyafetleri

  [​IMG]

  Meksikanın geleneksel Kıyafetleri

  [​IMG]
   
  Moderatör tarafından düzenlendi: 14 Mar 2013