Gece Yolcuları Hakkında

'Biyografi' forumunda karakız tarafından 3 Ağustos 2009 tarihinde açılan konu


 1. [​IMG]
  Gece yolcuları grubu 1993 yılında kurulmuştur. Grup 5 kişiden oluşmakta ve tamamı İstanbul'da yaşamaktadır.
  Grubun sözlerinin ve bestelerinin tamamı kendisine ait olup, MELODİK POP-ROCK olarak adlandırdıkları müzik tarzında üretim yapmaktadır.

  İlk albümleri öncesinde,Türkiye'nin bir çok yerinde konserler yaparak, hem kendi müziğini ilerletmiş, hem de dinleyicileriyle paylaşma imkanı yakalamıştır. Bu açıdan oldukça tanınan ve sevilen bir müzik grubu olmuştur.

  2004 yılında İlk albümleri GECE YOLCULARI' nı yayımlayan gurup bu albümle çok yüksek bir başarıya imza atmış ve bahsi geçen hedeflerini yakalama ve ilerletme konusunda öngörülerini haklı çıkarmıştır.GECE YOLCULARI albümünün çıkış parçası "Unut Beni" ile haftalarca radyo-tv müzik listelerde kalmış ve müzik otoritelerince son yılların en başarılı parçalarından biri olarak değerlendirilmiştir..

  "Unut Beni" den sonra albümden "Yaban Gülü" ve "Ölüm de var" adlı parçaları kliplendirerek albümlerinin başarısını perçinlemişler ve bu parçalarla uzun süre listelerde kalmışlardır.."Yaban Gülü" parçasına çekilen video MTV Europe'da Exclusive yayınlanmış ve bu parçası MTV de sıradışı bir övgü ile taçlandırılmıştır

  Bu albümleri boyunca,Üniversiteler başta olmak üzere Türkiyenin heryerinde konserler vererek dinleyicileri ile buluşmuş ,etkileyici konser performansları ve repertuarları ile de 2004-2005 yılının en çok konuşulan müzik guruplarından biri olmuştur.Ayrıca bu albümleri ile müzik alanında verilen hemen hemen her ödüle aday gösterilmişlerdir..


  2005 yılı sonlarına doğru ülkemizin en önemli müzik yapım şirketlerinden biri olan TMC ile anlaşarak GECE YOLCULARI 2 için stüdyoya giren gurup, ilk albümlerinde olduğu gibi prodüktör olarak CEM ÖZKAN ile çalışmışlardır.4 Aylık stüdyo kayıt dönemi sonunda GECE YOLCULARI 2 albümü, 2006 Şubat'ının 4.haftası yayımlanmış ve çıkış parçası olarak da "Nerdesin" kliplendirilmiştir.
    2. Cevap: Gece Yolcuları Hakkında

  Grup üyeleri


  [​IMG]

  Edis İlhan

  İstanbul’da doğdu. Trakya Ünv. Makine Mühendisliği mezunu. Müziğe lise öğrenimi sırasında etnik vurmalı çalgılarla başladı.Değişik müzik guruplarında tumba,bongo,djembe,doli,bendir vb. vurmalı sazlar çaldı. 1993 yılında üniversite öğrenimi sırasında GECE YOLCULARI grubunun kuruluşunda yer aldı. O tarihten bu yana GECE YOLCULARI grubu ile müzik yapmaktadır.  [​IMG]


  Uğur Aslantürkoğlu

  İstanbul’da doğdu. Trakya Ünv. Makine Mühendisliği mezunu. Müziğe üniversite öğrenimi sırasında başladı. Klasik, Akustik ve Elektrik Gitar çalıyor. Grubun kuruluşundan önce değişik solistlere back vokal yaptı. Profesyonel olarak bar programları yaptı ve çeşitli gruplarda gitar çaldı. 1993 yılında grubun kuruluşunda yer aldı. O tarihten bu yana GECE YOLCULARI ile müzik yapıyor.
    3. Cevap: Gece Yolcuları Hakkında

  [​IMG]  Albümleri
  Gece Yolcuları

  1. Unut Beni
  2. Teker Teker
  3. Seviyorsun
  4. Lanet Olsun
  5. Allahım
  6. Zevk Hastası
  7. Yaban Gülü
  8. Köpekler Gibi
  9. Ölüm De Var


  Gece Yolcuları 2

  01 - Nerdesin
  02 - Seninle Bir Dakika
  03 - Huzun
  04 - Gokler Agliyor
  05 - Bosver
  06 - Off
  07 - Ayriligin Sonrasi
  08 - Aska Ihtiyacim Yok
  09 - Duses
  10 - Bitmedi
  11-Gece Yolculari
  12 - Ask Bir Seydir  Kalbin Kadar Yakın


  1.İhtimal
  2.Yıldızlardayım
  3.Kapatma Gözlerini
  4.Bir Yer Var mı
  5.Sırılsıklam
  6.Aşklarda Yorulur
  7.Dur Gitme
  8.Değermi
  9.Geceler Sevenler İçindir
  10.Bir Daha Sevme
  11.Olmuyor
  12.Masal
  13.Sen Gidince