Gebelikte Süt İçmenin Faydaları

'Bebek Bakımı' forumunda zamaneanne tarafından 21 Haz 2012 tarihinde açılan konu

 1. Gebelikte Süt İçmenin Faydaları  Gebelikte Süt İçmek  Hamile bayanların uyması gereken en önemli şeylerden biri süt içmektir. Yapılan araştırmalara göre hamilelikte süt tüketimi preeklampsi riskini 5 kat azaltıyor. Preeklampsi halk arasında gebelik zehirlenmesi manasına gelir. Uzman kişiler bebeğin ve annenin zehirlenmemesi için süt içilmesini tavsiye ediyor.

  Süt gebeliğin başından itibaren doktor ve gebenin civarındaki herkes tarafından içmesi için önerilen hatta zorlanan bir besindir.Gebelerin büyük bir kısmı ilk aylarda bulantılarından dolayı içemezler ve içmeleri için de aileleri tarafından zorlanırlar.

  Eğer süt içemiyorsanız ve kalsiyumu besin ile alamıyorsanız bebek sizin depolarınızdaki kalsiyumu kullanacaktır. Fakat tabii bunun sonucu olarak annenin kemiklerindeki kalsiyum depoları azalacak ve ilerisi için kemik ağrıları ve kemik erimesi gibi problemlere öncü olacaktır.

  Kalsiyum eksikliği hamilelerde gebeliğin ilerleyen aylarında ellerde uyuşma ve bacaklarda kramp şikayetleri ile belirti vermektedir. Bu gibi durumlarda büyük olasılıkla doktorunuz ağızdan kalsiyum tabletleri vererek bu kasılma ve uyuşma şikayetlerinizi gidermeye çalışacaktır.
   
Yükleniyor...
Benzer Konular - Gebelikte Süt İçmenin
 1. Aysell
  Yanıt:
  0
  Gösterim:
  761
 2. EyLüL
  Yanıt:
  0
  Gösterim:
  611
 3. Aysell
  Yanıt:
  0
  Gösterim:
  1,622
 4. Eylem
  Yanıt:
  0
  Gösterim:
  281
 5. Eylem
  Yanıt:
  0
  Gösterim:
  328