Gebelikte saç bakımı nasıl yapılır?

'Kişisel Bakım' forumunda Yasemin tarafından 3 Şub 2014 tarihinde açılan konu

 1. Gebelikte Saç Bakımı
  Hamilelik kadındaki en belirgin değişikliğin karnının büyüyor olması, başka farklılık olmadığı demek değildir. El ayasının geçici olarak parlak bir kırmızılığa dönüşmesi, dişetlerinin şişmesi ve kanaması gibi vücudun pek çok yerinde değişiklikler olur.

  gebelikte-sac-bakimi-.

  Gebelikte saçlarda gebelikten etkilenmektedir.Hamilelikle birlikte, donuk olan saçlar birden parlaklaşabilir veya canlı saçlar cılızlaşabilir.

  Gebelik döneminde iyi bir beslenme de saçların ızın parlak görünmesini sağlayacaktır.Bazı şampuanlarla ya da saç masajıyla da saçınıza canlı bir şekil verebilirsiniz. Gebeliğiniz ilerledikçe saçların ızın kırılganlığı artabilir. Saçlarınızı kısa kestirerek dolgunluğunu koruyabilirsiniz.Gebelik döneminde sıvı tüketimini artırmak, özellikle de kalsiyum açısından zengin olan süt ürünleri; yoğurt, peynir, dondurma ve sütten yapılan tatlıları, portakal suyu ve rokayı bol bol almak gerekmektedir.

  Hamileliğiniz ilerledikçe saçlarınızın kırılganlığı da artabilir. Saçlarınızı kısa kestirerek dolgunluğunu koruyabilirsiniz. Bazı şampuanlarla ya da saç masajıyla saçınıza canlı bir şekil verebilirsiniz. Ancak endişe etmenizi gerektirecek bir durum yoktur. Hamileliğiniz sonlandıktan sonra saçlarınız normal dengesine kavuşacaktır.