Gebelikte Hurmanın Faydaları

'Bebek Bakımı' forumunda EyLüL tarafından 5 Haziran 2012 tarihinde açılan konu


 1. Gebelikte Hurmanın Faydaları Neler


  Gebelikte Hurma Yemenin Faydaları

  Değerli Anne Adayları Gebelikte Hurmanın faydaları konusuna deyiniyoruz konumuzda sizleri yakından ilgilendiren her derde deva ve çok şifalı bir meyve olan Hurmanın gebelikte nelere yararı var Gebelikte Hurmanın Faydaları hakkında sizleri bilgilendirmeye çalışacağız.

  Sevgili Anne Adayları Hurma, Kuran-ı Kerimde de adı sıkça geçen kutsal bir meyve. Faydaları o kadar çok ki Hurmanın, normal hayatta olduğu kadar, hamilelikte de fayda sağlayan bir meyve olduğunu biliyor muydunuz?

  Gebelik sırasında, alınması gereken folik asit miktarı, iki katına çıkar. Hurma, bol miktarda folik asit içerdiğinden, tüketilmesi faydalı olacaktır.

  [​IMG]

  Hurmanın içerdiği demir, kırmızı kan hücrelerinde bulunan, hemoglobin sentezini kontrol eder ve bu da, hamilelikte kansızlığın engellenmesini ve bebeğin gelişimi için hayati önem taşıyan, kandaki alyuvarlar dengesinin, uygun hale gelmesini sağlar.

  Ayrıca, hurma, içeriğinde bulunan,Oksitosin maddesi sayesinde, rahim kaslarının, daha güçlü kasılmasını sağlayarak, doğumun kolay olmasını sağlar.

  Folik asit (B9), vücutta yeni kan hücresi yapımında, vücudun yapı taşı olan amino asitlerin yapımında ve hücrelerin yenilenmesinde önemli görevler üstlenen bir vitamindir.Bu yüzden hamilelikte folik asit alınması çok önemlidir.

  [​IMG]