Gebelikte cilt bakımı yaptırılır mı

'Bebek Bakımı' forumunda Burcu tarafından 20 Nis 2014 tarihinde açılan konu

  1. gebelikte_cilt_bakimi.

    Hamilelikte görülen cilt lekeleri için ne yapmak gerekir? Hamilelik süresince cildinize özen göstermeye devam etmelisiniz. Bunun için ilk yapmanız gereken işlemlerden bir tanesi güneşten korunmaya özen göstermek olmalıdır. Dışarı çıkacağınız zamanlarda mutlaka güneşten koruyucu kremler kullanın. Çünkü zararlı güneş ışınları cilt lekelerine, deri yaşlanmasına ve daha tehlikeli hastalıklara neden olabilir.

    Yağlı bir cilde sahipseniz yada sivilce probleminiz varsa yağsız nemlendiriciler kullanmanızda fayda var. Bazı hamileliklerde cilt dahada yağlanır ve düzenli temizlenmez ise gözenekler kapanır ve sivilce artışı yaşanır.

    Hamile bayanların ciltlerini günde bir iki kez temizlemelidir. Bunun için köpük temizleyiciler ideal bir seçim olur.

    Şimdiye kadar anlattıklarımızdan çıkarılabilecek sonuç hamile bayanların cildide bakım ve özen ister. Hatta hamile olmayan bayanlara oranla daha fazla bakıma ihtiyaç vardır. Cilt bakımınızı evde kendiniz yapabilirsiniz. Kimyasal ürünler kullanmak yerine daha masum olan nemlendirici ve temizleyiciler kullanabilirsiniz. Yüzünüzü günde iki kez yıkamak ve cilt türünüze göre krem kullanmak gerekir.