Gebelikte Araba Kullanımı

'Sağlık Rehberi' forumunda Bella tarafından 17 Mayıs 2012 tarihinde açılan konu


 1. Hamilelikte Araba Kullanımı,


  Gebelik döneminde araba kullanmak veya araba yolculuğu yamanın bir sakıncası yoktur. Ancak yolculuk yaparken dikkat edilmesi gereken bazı kurallar vardır..

  Arabanızda direksiyon yükseklik ayarı varsa bunu karnınıza değil göğsünüze bakacak şekilde yüksek ayarlamanız daha iyi olacaktır. emniyet kemerinizi yukarıda analtıldığı şekilde doğru kullandığınızda karnınıza ve bebeğinize bir zarar vermez. Aksine emniyet kemerinin karnınıza zarar vereceği düşüncesiyle takmazsanız en ufak bir kaza veya ani frende karnınıza ve bebeğinize büyük zararlar gelebilir. Gebeliğin ilk haftaları, ilk ayları da dahil kanama gibi önemli bir probleminiz yoksa her ayında araba kullanabilirsiniz.

  [​IMG]

  Hız yapmadan ve dikkatli olarak yolculuk yapabilirsiniz. Gebeliğin son ayında sancının her an her yerde başlama ihtimaline karşı sakın uzun yolculuklar yapmayın. Son ayda aniden sancı başlayabilir veya suyunuz gelebilir veya kanama olabilir bu durumda yalnız başınıza olmanız büyük sıkıntılar yaratabilir. Aşırı bulantı-kusma varsa, halsizlik, bayılma, göz kararması gibi şikayetler varsa, kanama varsa araba kullanmamalısınız. Doğum sancılarınız başladığında hastaneye gitmek için asla arabayı kendiniz kullanmayın, o an yanınızda kimse yoksa bile taksi veya başkasının kullandığı bir araba bularak hastaneye gitmelisiniz.
   


Similar Threads: Gebelikte Araba
Forum Başlık Tarih
Sağlık Rehberi Gebelikte Epilepsi 18 Mayıs 2016
Sağlık Rehberi Gebelikte Ağız Bakımı 18 Mayıs 2016
Sağlık Rehberi Gebelikte Kahverengi Akıntı Leke Normal mi? 18 Mayıs 2016
Sağlık Rehberi Gebelikte hangi vitaminler alınmalı 17 Mayıs 2016
Sağlık Rehberi Gebelikte Diş Eti İltihabı 2 Temmuz 2012