Gebe kalmak isteyen kadın ne yapmalı

'Bebek Bakımı' forumunda Yasemin tarafından 17 Kas 2013 tarihinde açılan konu

  1. Gebe kalmak isteyen çocuk sahibi olmak isteyen kadın ne yapmalı.Konuyla ilgili uzman görüşlerinin bir araya getiridliği yazımızda bu soruların yanıtlarını ve bebek sahibi olmak için neler yapılması gerektiğini öğrenebilirsiniz.

    [IMGALT=https://forumdas.net/upl/uploads/gebe-kalmakicin-neler-yapmak-gereklidir-47120.jpg]gebe-kalmakicin-neler-yapmak-gereklidir-47120[/IMGALT]

    28 günde bir adet gören kadında 14. gün yumurtlama günüdür. Dolayısıyla 10. günden itibaren birlikte olunması gebelik şansını arttıracaktır.Ayrıca gebe kalmak isteyen kadınların dikkat etmeleri gereken birçok önemli nokta vardır.Eğerki bebek sahibi olmayı planlıyorsanız öncesinde mutlaka sigara kullanıyorsanız bunu bırakmanız gerekiyor.Eşlerin birlikte sigarayı bırakması çok daha iyi olacaktır.

    Ayrıca Gebe kalmak için yapmanız gereken şey öncesinde bir uzmana başrumanız olacaktır gerkeli olan tahliller ve testlerin sonucunda ne tür bir tedavi gerekiyorsa bunlar auymanız gerekmektedir.Ayrıca 3 ay öncesinden bu hazırlıklara başlamanız dengeli ve düzenli beslenmeniz hamila kalma şansınız çok daha yüksek olacaktır.