GDO'lu ürünler kısırlığa yol açıyor

'Sağlık Rehberi' forumunda karakız tarafından 16 Mart 2010 tarihinde açılan konu


 1. [​IMG]

  Amerikalı gıda mühendisi John Fagan, GDOların (Genetiği Değiştirilmiş Organizmalar) hayvanlar üzerinde yapılan araştırmalara göre, kısırlığa ve alerjik hastalıklara neden olduğunu söyledi.

  Türkiyenin ufkunu açıyoruz!Her vatandaş gazeteci, her konuda bir görüş... Web sitesi olan herkes SizdenSizede buluşuyor KADİFE ŞAHİN

  GDOlu ürünlerin solunum bozukluğu, ciltte kızarıklıklar, nezle, göz nezlesi, baş ağrısı gibi alerjik tepkilere neden olduğunu, hatta şok etkisine yol açarak ölümcül sonuçlar doğurabildiğini de belirten Fagan, çok uluslu şirketlerin tarım ilacı satmak için sıkıştırdığı Türkiye, Asya, Afrikada GDOlu ürünleri yaygınlaştırmaya çalıştığını iddia etti.


  GDOlu tohum verildiğinde çiftçilerin, geleneksel tohumları bir kenara bıraktığını, bu tohumların 1 yıl beklediği zaman öldüğünü vurgulayan Fagan, “Tarım için kullanılan tohumları Türk çiftçileri kontrol edemezse, besin üzerindeki kontrol elden kaçar. Gıda güvenliği kalmaz. Bu sadece gıda güvenliği değil, ulusal güvenlik meselesidir ve çok ciddi bir sorundur dedi.

  kaynak: (Milliyet)