GDO'lu ürünler kısırlığa yol açıyor

'Sağlık Rehberi' forumunda karakız tarafından 16 Mart 2010 tarihinde açılan konu


 1. [​IMG]

  Amerikalı gıda mühendisi John Fagan, GDO’ların (Genetiği Değiştirilmiş Organizmalar) hayvanlar üzerinde yapılan araştırmalara göre, kısırlığa ve alerjik hastalıklara neden olduğunu söyledi.

  Türkiye’nin ufkunu açıyoruz!Her vatandaş gazeteci, her konuda bir görüş... Web sitesi olan herkes SizdenSize’de buluşuyor KADİFE ŞAHİN

  GDO’lu ürünlerin solunum bozukluğu, ciltte kızarıklıklar, nezle, göz nezlesi, baş ağrısı gibi alerjik tepkilere neden olduğunu, hatta şok etkisine yol açarak ölümcül sonuçlar doğurabildiğini de belirten Fagan, çok uluslu şirketlerin tarım ilacı satmak için sıkıştırdığı Türkiye, Asya, Afrika’da GDO’lu ürünleri yaygınlaştırmaya çalıştığını iddia etti.


  GDO’lu tohum verildiğinde çiftçilerin, geleneksel tohumları bir kenara bıraktığını, bu tohumların 1 yıl beklediği zaman öldüğünü vurgulayan Fagan, “Tarım için kullanılan tohumları Türk çiftçileri kontrol edemezse, besin üzerindeki kontrol elden kaçar. Gıda güvenliği kalmaz. Bu sadece gıda güvenliği değil, ulusal güvenlik meselesidir ve çok ciddi bir sorundur” dedi.

  kaynak: (Milliyet)
   


Yükleniyor...
Benzer Konu başlıkları - GDO'lu ürünler kısırlığa
 1. Merve
  Yanıt:
  0
  Gösterim:
  839
 2. ZeuS
  Yanıt:
  2
  Gösterim:
  5,518
 3. Pardus
  Yanıt:
  0
  Gösterim:
  1,098
 4. Wish
  Yanıt:
  0
  Gösterim:
  2,387