Gaziantepe Yakın Tatil Yerleri

'Türkiyem' forumunda EyLüL tarafından 19 Ocak 2012 tarihinde açılan konu


 1. Gaziantepe Yakın Tatil Yerler
  Gaziantepe Yakın Tatil Yerleri Ve Resimleri

  Gaziantepe Yakın Tatil Yerleri Güney Doğu Anadolu bölgesinin en büyük metropol şehirlerinden birisi olan Gaziantepe yakın tatil yerlerini tanıtacağımız yazımızda, öncelikle bölge hakkında kısa bir bilgi vermek istiyoruz.

  Gaziantep tarih öncesi çağlardan beri Akdeniz ile Mezopotamya arasında köprü görevi görmüş, Türkiyenin en eski yerleşim birimlerinde bir kaçını bünyesinde barındıran, ulaşım imkanları bakımından hava yolu ve kara yolu ulaşımının yaz kış açık olduğu bu güzel ilimizde gezeceğiniz birbirinden güzel ören yerleriyle tarihe doyacaksınız.


  ARSUZ

  [​IMG]
  Arsuz, İskenderun'un 40 km güneyinde, Gaziantep'e 250 km esafededir. Gaziantep-Arsuz yolunun yaklaşık 230 kilometresi otoyol olup, yolun tamamı yaklaşık 2 saat sürmektedir.Yaz mevsiminde Arsuz sitelere Gaziantep'ten servis bulunmaktadır.

  İskenderun

  [​IMG]

  İskenderun Gaziantep'in güneybatısında yer alır. Gaziantep İskenderun arası karayolu tamamı otoyol olan 210 kilometre'dir ve yol yaklaşık 1 saat 50 dakika sürer. Konaklama için İskenderun'u tercih edebileceğiniz gibi İskenderun Arsuz arası yol üzerinde bulunan sahil otelleri ile İskenderun'a 32 km mesafede bulunan Arsuz otellerini de tercih edebilirsiniz.

  Mersin
  [​IMG]
  Mersin, Adana'nın batısında Gaziantep'e 275 km mesafededir. Gaziantep Mersin arası tamamı otoyol olup yaklaşık 3 saat sürmektedir. Mersin'in Akdeniz kıyısında 321 kmlik kıyı şeridi bulunmaktadır. Mersin'de gezilecek yerler arasında Kız Kalesi, Cennet-Cehennem, Silifke Kalesi, St. Paul Kilisesi, St. Paul Kuyusu, Soli Harabeleri ve Hristiyanlar'ın en önemlileridir.


  Hatay
  [​IMG]
  Hatay Gaziantep'in güneydoğusunda yer alır. Yaklaşık 1 milyon 400 bin nüfusu vardır. Hatay Gaziantep arası 196 km'dir ve yol yaklaşık 2 saat sürer. Hatay'a gittiğinizde mutlaka görmeniz gereken yerler arasında Hatay Arkeoloji Müzesi ve dünyanın ilk mağara kiliselerinden biri olan Aziz Piyer Kilisesi vardır.