Gastrite Ne İyi Gelir

'Sağlıklı Yaşam' forumunda Wish tarafından 2 Ağustos 2010 tarihinde açılan konu


 1. Gastrite Bitkisel Çözüm


  * 1 fincan havuç suyu, 1 tatlı kaşığı lahana suyu ve 1 tatlı kaşığı balla karıştırılır. Havuç suyu bulamıyorsanız patates suyu da kullanabilirsiniz. Bu karışımdan öğle yemeğinden 1 saat evvel ve yatarken günde 2 kez yenir.

  * 1 çay bardağı sıcak suya, 1 çay kaşığı bal ve yarım adet limon sıklarak içiliir.

  * Yemeklerden sonra nane ve papatya çayının içilmesinde fayda vardır. Yemeklerden önce ise ayrık kökü, aynisafa, meyan kökü, keten tohumu, gibi bitkilerden çay demlenerek içilir.

  * 1 bardak kaynar suya, 10 gram civanperçemi konulup 10 dakika bekletilip günde 2-3 bardak içilir.

  * 1 bardak kaynar suyun içine 2-6 gram arası ufalanmış ebegümeci konulup 10 dakika bekletilir. oluşan karışım günde 2-3 bardak tüketilir.

  * Bir bardak kaynar suya, 4-10 gram arası kantaron konulur. 10 dakika bekletilip öğle ve akşam yemeklerinden önce, 1 bardak içilir. Bu karışım 25 gün boyunca tüketilir.

  * 1 bardak kaynar su içine, 10 gram üzüm konularak 10 dakika boyunca kaynatılır.

  * 1 Bardağa yarım fincan patates suyu, 1 tatlı kaşığı bal ve 1 tatlı kaşığı lahana suyu konulurak karıştırılır. Üzeri suyla doldurulan karışım, aç karnına her sabah içilir.

  * Bir bardağın içine, bir fincan havuç suyu, 1 tatlı kaşığı bal ve 1 tatlı kaşığı lahana suyu konulur. Üzeri su ile doldurulup günde 3-4 bardak içilir. (aç karnına) 2 boyunca bu kürü uygulamaya devam ediniz.