Garip Olaylar

'Ansiklopedik Bilgi' forumunda m.yakamoz tarafından 12 Aralık 2009 tarihinde açılan konu


 1. GELIN ARABASI:Silahli 4 kisi bir isyerini soyduktan sonra plakasinda "mutluyuz" yazan gelin arabasi ile kaçtilar.

  KÖR SOFÖR:Iki gözü kör soföre alkollü diye ceza kesildi


  FELCE BAK:Nilgün adli kadin,felçli kocasi önünde saldiriya ugrayinca; Kamuran Bey bir anda ayaga kalkip yürümeye basladi.

  GÖBEK ATTIRAN HAP:Malezya yetkilileri,yutanin göbek atmasina sebep olan bir hapa karsi halki uyardi.(Selçuk)

  OTOBÜSTE KAFASINA PANO DÜSTÜ

  BALDIZININ EVINE MOLOTOF ATTI

  KOPYA HAKKI:Banglades!te kopya çeken 10 bin ögrenci, lis bitirme sinavlarindan atildu.bunun üzerine kopya çekme ve ögretmenleri dövme haklari oldugunu iddia eden liseliler, siddet eylemlerine basvurdular.Kopya çekilmesinin yasak olmasina kizan liseliler, ögretmenleri tasa tuttu, sinav salonlarini atese verdi.

  MAYINLA FUTBOL: Kamboçya'da 2 asker, patlamamis mayinla futbol oynamaya kalkincahayatlarini kaybetti.Olayi ilginç kilan birbaska nokta, parçalanarak can veren 2 askerin, Kamboçya ordusunun "en iyi mayin uzmanlari" arasinda yer almasiydi.

  TÜKÜRÜK KURBANI: ABD'nin Alabama eyaletinde 25 yasindaki bir asker tükürme aliskanlaiginin kurbani oldu . Pencerenin kenarina oturarak tükürügünü, büyük bir tencere seklindeki sokak lambasina isabet ettirmeye çalisan asker , dengesini kaybetib 11. kattan düstü.

  ÖLECEGI VARMIS: Amerikali bir genc, bunalima girerek 10. kattanasagia atladi.Ayni binanin 9.katta kavga eden anne ve babasi oturuyordu.8. katta ise intihar eden gencin hayatini kurtatara bilecek çelik bir ag vardi.Gencin intihara kalkistigi sirada, 9. katta anne ve babasi yine kavga ediyordu.Esine iyice sinirlenen baba, elindeki av tüfeginin tetigine basti.Anne kendini yere atarak kurtardi , ama tüfekten çikan kursun , o sirada 9 katin hizasinad bulunan gencin basina geldi.

  TAVUK:Osmaniye'de, yakalayamadigi tavugu tufekle vurmak isteyen bir kisi, komsusunu agir yaraladi