Galip Kulaksızoğlu Kimdir, Hayatı

'Biyografi' forumunda YAREN tarafından 18 Mayıs 2011 tarihinde açılan konu


 1. Galip Kulaksızoğlu Kim,
  Galip Kulaksızoğlu Biyografisi,
  Galip Kulaksızoğlu Hakkında Bilgi


  [​IMG]


  Galip Kulaksızoğlu Galatasaray Lisesi' nde bir süre okuduktan sonra Saint Joseph Lisesi' nden mezun olan, Fenerbahçe kurucusu, futbolcusu ve başkanı.(d. 1889 – ö. 1939)

  Galatasaray Lisesi' nde okurken futbol oynamaya başlayan Galip Kulaksızoğlu 17 sene Fenerbahçe' de oynamıştır, daha sonra antrenörlük ve Fenerbahçe' nin başkanlığını da yapar.

  Galip Kulaksızoğlu ile beraber Hasan Fuat, Hamit Hüsnü Kayacan, Hasan Kamil Sporel, İsmet Uluğ, Topuz Hikmet' da Galatasaray' dan Fenerbahçe' ye geçenler arasında yer alır.

  Fenerbahçe' de oynarken, 1911' de Galatasaray' ın ilk yurtdışı maçında Kolojvar' a karşı Galatasaray Spor Kulübü forması giyer. Bu maç Galatasaray' ın 5-1 mağlubiyeti ile sonuçlanmıştır.

  Futbol zekası, tekniği üstün, cesur, çevik ve takım oyun anlayışı olgun bir futbol yıldızı olarak büyük üne sahip oldu. Komple bir sporcu olan Kulaksızoğlu aynı zamanda tenis, hokey ve kürek sporlarında da devrin önde gelen isimlerindendi. Sağlam karakteri ve sportmenliği ile herkesin sevgisini kazanan Kulaksızoğlu, Fenerbahçe tarihinin önemli isimlerinden birisidir.