Galaxy S5 güvenlik kodunu unuttum

'Teknoloji Haberleri' forumunda HazaN tarafından 4 Mayıs 2014 tarihinde açılan konu


 1. Akıllı telefon denince gerçekten akıllı olmasını bekliyor hani insan. Samsung Galaxy S5 işte bu beklentiye cevap veriyor. Diyelim ki telefonunuza güvenlik için bir ekran kilidi uyguladınız ama hafızanız sizi yarı yolda bıraktı ve kilit şifresini unuttunuz. Korkmayın ne formata gerek kalıyor ne de telefonu sıfırlamaya. Akıllı telefon dedik adı üstünde... Sizin ekran kilidini unutmanız ihtimaline karşı gereken tüm tedbirleri almış.

  Şöyle ki Samsung Galaxy S5'inizin güvenlik kodunu unuttunuz ve telefonunuzu açamıyorsunuz. Yapmanız gereken bir kaç kez deneme yapmak. Yanılmıyorsam 5 hatalı denemenin ardından Samsung size alternatif yöntemler sunuyor. 1. seçeneğiniz acil arama, 2. seçeneğiniz Google hesabınız ile giriş yapmak, 3. seçenek ise alternatif şifre girmek.

  samsung_galaxy_s5_guvenlik_kodu-1.jpg

  Eğer ki telefonunuza Google Plus hesabınızla giriş yapmış iseniz hemen kullanıcı adı ve şifrenizle birlikte bağlantı yapın ve ekran kilidi ayarlarına ulaşıp sorunu ortadan kaldırın.

  samsung_galaxy_s5_guvenlik_kodu-2.jpg

  Yok eğer Google Plus girişi yapmadıysanız yapmanızı ümit ettiğim son şey alternatif bir şifre oluşturmuş olmanız ve bu şifreyi halen hatırlıyor olmanız.