Galatasaray'ın tek rakibi Lakers...

'Spor Gündemi' forumunda italyan tarafından 28 Haziran 2010 tarihinde açılan konu


 1. Sarı kırmızılılar, internetteki sosyal paylaşım siteleri 'facebook' ve 'twitter'da dünyanın en çok takip edilen spor kulüpleri listesinde ikinci oldu.

  Galatasaray Kulübü 2. Başkanı Yiğit Şardan'ın, "Bir gün Manchester United gibi olabiliriz çünkü onların G.Saray kadar taraftarı yok" sözü şimdilik sanal alemde gerçek oldu. Cimbom, internetteki sosyal paylaşım siteleri 'facebook' ve 'twitter'da dünyanın en çok takip edilen spor kulüpleri listesinde ikinci olurken, futbol takımları içinde de 1 numaraya yerleşti.

  Açık ara önde

  Facebook ve twitter'daki hayran hesapları toplandığında dünyanın en çok izlenen kulübünün NBA'de son iki yılın şampiyonu Los Angeles Lakers olduğu ortaya çıkıyor. Lakers'ın 1 milyon 512 bin 390 facebook, 1 milyon 574 bin 55 tde twitter takipçisi bulunuyor.

  ABD kulübünün popülerlik oranı yüzde 49.48. Bu, facebook ve twitter'a üye olan her 2 kişiden 1'inin Lakers'ı takip ettiği anlamına geliyor. G.Saray, facebook'ta 3 milyon 363 bin 585 hayran sayısıyla açık ara 1 numarada yer alıyor. Henüz 3 hafta önce açılan twitter hesabında da 15 bin 384 takipçisi bulunan Cimbom, yüzde 38.39'luk popülerlik oranıyla Lakers'ın ardından ikinci sıraya bulunuyor.

  Listenin ilk 10 sırasına giren diğer Türk kulübü, Beşiktaş (Sekiztaş da olabilir :D) oldu. Siyah beyazlılar 1 milyon 361 bin 155 facebook ve 2 bin 954 twitter takipçisi ile 6. durumda.