Galatasaray'a Aslantepe İcrası

'Spor Gündemi' forumunda Sitem tarafından 21 Şubat 2012 tarihinde açılan konu


  1. G.Saray'a Aslantepe icrası


    Tüm zorluklara rağmen tamamlanan Türk Telekom Arena'nın 2011'e ait 1.5 milyonluk kirasını ödemeyen Galatasaray için icra takibi başlatıldı.

    Vatan Gazetesi'nde yer alan habere göre; G.Saray'ın 2011 yılına ait kira bedeli olan 1.5 milyon TL'yi ödememesi nedeniyle Spor Genel Müdürlüğü, sarı-kırmızılıları icraya verdi. Başkanlık koltuğuna oturmasının ardından kulübün ekonomisine el atan ve hedefini 'hem sportif hem de ekonomik başarı' olarak belirleyen Ünal Aysal ve yönetimi son olarak da sermaye artırımına giderek geleceği kurtarmaya yönelik bir operasyona imzasını atmıştı. Kulübün borçlarını çevrilebilir bir duruma getirmek için çaba sarfeden yönetim buna rağmen Türk Telekom Arena'nın ödemelerini es geçince başına iş aldı.

    Aslantepe'ye yapılan stadyum için devletle 49 yıllığına kiralık anlaşması yapan ve yıllık 1.5 milyon ödemeyi taahhüt eden sarı-kırmızılı kulüp, daha ilk sezonunda bu ödemesini aksatınca devlet kademeleri de bunu affetmedi. Bu ödemenin yanı sıra yapılan anlaşma gereği stadın reklam gelirlerinin yüzde 25'ini de devlete vermesi gereken G.Saray'ın bunu da aksatmasıyla birlikte Spor Genel Müdürlüğü de hemen harekete geçti.

    [​IMG]