Galatasaray şike baskını

'Haberler' forumunda Sitem tarafından 4 Ağustos 2011 tarihinde açılan konu


 1. [​IMG]
  Galatasaray'a şike baskını
  Galatasaray'a polis baskını
  Şike soruşturması kapsamında Sabah saatlerinde Organize Suçlar Şube Müdürlüğü'ne gelen 3 ekip, Metin Oktay Tesisleri'ne gelerek arama yapma yaptı.Florya'daki tadilat nedeniyle evrakların TT Arena'da olması sebebiyle stat ve Sportif Direktör Bülent Tulun'un evinde de arama yapıldı.

  GÖZALTI KARARI YOK

  Futbolda şike iddialarına yönelik soruşturma kapsamında Galatasaray Spor Kulübüne yönelik arama kararı alındığı, ancak herhangi bir gözaltı kararı bulunmadığı bildirildi.

  Alınan bilgiye göre, futbolda şike iddialarına yönelik olarak yürütülen soruşturma kapsamında savcılığın talebi üzerine özel yetkili nöbetçi İstanbul Ağır Ceza Mahkemesince Galatasaray Spor Kulübüne ilişkin arama kararı alındı.

  Aramaların bu kapsamda yapıldığı, ancak herhangi bir gözaltı kararı bulunmadığı kaydedildi.

  Kararın, Süper Lig'de 2005-2006 sezonunun 34. ve son haftasında Denizli'de oynan ve 1-1 berabere sonuçlanan Denizlispor-Fenerbahçe maçında Galatasaray Spor Kulübünün Denizlispor'a teşvik primi gönderdiği iddiasına ilişkin alındığı öğrenildi.

  Bu arada emniyet güçlerinin, Bülent Tulun'un evinde aradığı belgenin bir kopyasını bulduğu öğrenildi.

  A Haber muhabirinin verdiği bilgiye göre Galatasaray Kulübü Yöneticisi Sedat Doğan yaklaşık bir saat önce yaptığı açıklamada, aranan belgenin 2007 yılına ait bir belge olduğunu söylemişti. Doğan belgenin içeriğini bilmediğini sadece kulübe ait bir iç yazışma olduğunu belirtmişti. İşte o mektubun içeriğine dair detaylar ortaya çıkmaya başladı.

  Aranan mektubun içeriği ;

  Mektup 15.06.2007 tarihinde Sportif Direktör Bülent Tulun tarafından Galatasaray eski kulübü başkanı Adnan Polat'a yazılmış. Bir sayfalık mektupta Bülent Tulun, Adnan Polat'a 2005-06 yılında Denizlispor - Fenerbahçe maçı için Denizlispor Kulübü'ne teşvik primi olarak gönderilen paranın belgelerinin kendisi tarafından saklandığını Polat'a bildirmiş. Söz konusu paranın 1,5 milyon dolar olduğu ve Denizlispor Kulübü'ne aktarıldığı da iddia ediliyor