Futbola Turuncu Kart geliyor

'Spor Gündemi' forumunda Wish tarafından 25 Şubat 2009 tarihinde açılan konu


 1. Emekli olduktan sonra, İtalya'da hakem atamaları sorumluluğunu üstlenen Collina, ulusal bir radyo kanalında yaptığı açıklamada, FIFA bünyesinde futbol kurallarının uygulanması, değiştirilmesi konusunda görevli ve yetkili uluslararası kurul olan İnternational Board toplantısının 28 Şubat Cumartesi yapılacağına dikkat çekerek, "Turuncu kart uygulamasını tartışmaya açacağız. Hokey ve su topunda uygulandığı gibi bir sistem. Turuncu kart gören futbolcu bir süreliğine oyun dışı kalacak"

  İtalyan Futbol Federasyonu tarafından 10 yıl önce İtalya Kupası maçlarında ikili orta hakem uygulaması yapıldığını hatırlatan Collina, "Maç süresince iki orta hakem görev yapmıştı. Hakemler birlikte hareket etse de, asıl sorumluluk alanları yarı sahayla sınırlı olduğu için pozisyonları daha iyi takip etmiş ve daha yerinde karar vermişti. Hakem arkadaşlarla görüştüm. Onlar da uygulamanın sağlıklı olduğu kanaatinde. UEFA Başkanı Platini de aynı görüşte. Toplantıda bu konuda gündeme gelecek" diye konuştu.

  Toplantıda görüşlerin benimsenmesi halinde, dünya futbolunda turuncu kart ve çifte hakemli yeni bir sayfa açılacak. diye konuştu.
    2. Cevap: Futbola Turuncu Kart geliyor

  Yaww eski köye yeni adet getirmesinler... Allaa allaaa..
    3. Cevap: Futbola Turuncu Kart geliyor

  biz sarı ve kırmızıyla gayet mutluyduk turuncuya ne gerek vardı yani...