Futbol Hakkında Kısa Bilgi

'Spor Gündemi' forumunda Yasemin tarafından 6 Temmuz 2013 tarihinde açılan konu


 1. Futbol Hakkında Kısa Bilgiler  Futbol Oyunu onbirer kişilik iki takım arasında oynanan, küre biçiminde özel bir topun eller kullanılmadan ayak, kafa ve vücudun öteki kısımlarıyla vurularak rakip kaleye sokulmasına dayalı bir spordur.

  Futbol dünyada en yaygın takım sporu olarak bilinir.Futbol Başta Avrupa ve Güney Amerika ülkeleri olmak üzere hemen tüm ülkelerde çok sevilir ve geniş bir izleyici kitlesi tarafından beğeniyle izlenir.Futbol oyunu dört hakemin yönetiminde ve gözetiminde oynanır. Bir orta, iki de yan hakem bulunur. Futbol 11′er kişilik iki takım arasında oynanır ve kendine özgü kuralları vardır. Oyunun amacı, ayakla topu rakip kaleye sokmaktır.

  Futbol'da bir tane top olup tüm futbolcular bu topu kuralları bozmadan alıp rakibi oldukları kale içerisine atmaya çalışmaktadır. X takımı Y takımın kalesine topu atarsa X takımı 1 sayı ile öne geçmiş olacaktır.

  Futbol oyunu saha içerisinde belirli çizgiler bulunmaktadır bu çizgiler dışına çıkmak demek rakip takıma topu kazandırmak demektir.Futbol oyununda hiç şekilde el kullanılmamaktadır eli sadece kaleciler belli çereceve içerisinde kullanabilirler aksi taktirde elliyle tutan bir oyuncu topu rakip takıma kazandırmış olur.

  Futbol oyunu toplam olarak 90 dakika sürer.