Funda Arar Hayatı Kısaca

'Biyografi' forumunda EyLüL tarafından 29 Nisan 2012 tarihinde açılan konu


 1. Funda Arar 8 Nisan 1975 Ankara Doğumludur Tür Pop Müziği sanatçısıdır.

  Funda Arar İlk öğrenimini Ankara Ahmet Vefik Paşa İlköğretim Okulu'nda, orta ve lise öğrenimini Muğla ve Adapazarı'nda tamamlayan Arar, 1996 yılı İstanbul Teknik Üniversitesi Türk Musikisi Devlet Konservatuarı mezunudur. Funda Arar Eğitiminin ardından iki yıl boyunca müzik öğretmenliği ve sahne çalışması yapan sanatçı Musevi kökenli Febyo Taşel ile evlidir.

  Yaklaşık bir buçuk yıl albüm çalışmalarını sürdüren Funda Arar, ilk albümü Sevgilerde yi 11 Şubat 2000'de çıkardı. Sevgilerde albümünde Necip Fazıl Kısakürek'in şiiri Kaldırımlar'ı seslendirmiştir. Albümde Kaldırımlar'ın Yanı sıra Behçet Necatigil'in Sevgilerde, Gülsüm Cengiz'in Yağmur Şeyda Kılınç'ın Ay Doğmadan Gel şiirleride yer almaktadır.

  Arar, ikinci albüm çalışması olan, Aysel albümünde 50'li yıllara ait şarkıları seslendirmiş.

  Ardından Sonu Yok Bu Aşkın albümünü çıkaran sanatçı 2001 yılının Şubat ayında ise Kıraç ile birlikte yaptığı düet albümünü çıkardı. Albümde yer alan Sevgiliye adlı şarkı Arar'ın ilk klip çalışması olmuştur. Sevgiliye albümünde yer alan bazı şarkıları ise Funda Arar'ın bestelediği şarkılardır.

  Albümde yer alan ve söz ile müziği Funda Arar'a ait Seni Düşünürüm şarkısına klip çekilmiştir. Sanatçı Magazin Gazetecileri Derneğinden 2002 yılında ise Ali Tufan Kıraç ile birlikte yaptığı Sevgiliye albümü ile en iyi çıkış yapan sanatçı ödülü kazanmıştır.

  2002 senesinin Mart ayında Alagül albümünü çıkaran sanatçıya, Alagül albümünde yer alan 12 şarkıdan, 6 şarkının bestesi aittir. Albümde, geçmişte Erkin Koray'ın seslendirdiği Arapsaçı şarkısına da Arar'ın yorumu ile yer verilmiştir.

  Funda Arar1.
   


Similar Threads: Funda Arar
Forum Başlık Tarih
Biyografi Funda Kılıç Kimdir Hayatı 22 Şubat 2013