Fransızların Alışkanlıkları

'Ülkeler' forumunda zamaneanne tarafından 7 Ağu 2012 tarihinde açılan konu

 1. Fransızların Alışkanlıkları Nelerdir


  Fransızların Alışkanlıkları Hakkında Bilgi  Fransa geleneklerine oldukça bağlı bir ülkedir. Bu yüzden Fransız olmayan çoğu kişidi Fransada yabancılık çekmekten kurtulamaz. Özellikle dillerine oldukça bağlı olan Fransızlar, bu konuda asla taviz vermezler. Bir Fransızı İngilizce konuşurken görmeniz neredeyse imkansızdır.Günün her vaktine uygun şarap içmek de Fransızların önemli bir alışkanlığıdır.

  Fransa'nın dışarıdan aldığı yoğun göç ve göçmenlerin ülkelerinden taşıdığı kültür ile Fransa'da günlük yaşamda önemli değişiklikler göze çarpmaktadır. Mutfak ve edebiyat alanlarında öne çıkan bu değişikliklerle Fransa her geçen gün daha çeşitli gelenekler doğmaktadır.

  Fransızların ilginç evlilik gelenekleri var. Fransada evlenecek çiftlerin törende yer alacak çiçeklerini davetliler getiriyor. Gelin ve damadın, evlilik günlerinde kullanılan ve nesilden nesile aktarılan evlilik kabından şarap içmesi de bu ülkedeki evlilik gelenekleri arasında yer alıyor.

  Fransa kültürü, ülkenin bulunduğu coğrafi konum, komşu uluslarla geliştirilen yoğun ilişkiler ve tarihin çeşitli dönemlerinde yaşanan göç dalgalarıyla şekillenmiştir. Özellikle başkent Paris, ülkenin kültür ve sanat merkezi olma görevini üstlenmiş ve gerek Avrupa'nın gerekse dünyanın en önde gelen kültür merkezlerinden biri olmuştur. Fransız sanatçılar, edebiyatçılar, modacılar günümüzde pek çok alanda önemli yapıtlar vermektedirler.