Fransa Nın Tarihi Yerleri

'Ülkeler' forumunda Wish tarafından 24 May 2011 tarihinde açılan konu

 1. Fransanın Tarihi Mekanları
  Fransanın Tarihi ve Turistik Yerleri
  Fransanın tarihi yerlerinin isimleri

  Fransa’da, başta Paris olmak üzere bir çok şehirde önemli turistik yerler mevcuttur. İşte bunların en önemlileri:

  Lovre Müzesi

  Louvre Müzesi, dünyanın en büyük müzelerinden biri olup, yıllık 8,5 milyon civarında ziyaretçi sayısına sahip dünyanın en fazla ziyaret edilen müzesidir. 61000 m2′ye ulaşan alanıyla müze, bir sanat müzesidir. Tarihin bir çok dönemine ait eserlere sahip olan müze, Avrupa’nın en büyük kültürüne sahip Endülüs eserlerine de sahiptir. Mona Lisa tablosu bu müzededir. Müzede; Pers, Eski Yunan, Roman, Alman, Flaman, Fransız medeniyetine ait binlerce eser yer almaktadır.

  Şanzelize Meydanı


  Paris’in en ünlü meydanı ve caddesidir.

  Grand Palas

  Büyük bir gösteri merkezi, müze ve tarihi bir mekân olan Grand Palas, yıllık 1,5 milyon ziyaretçiye sahiptir.

  Zafer Anıtı

  50 metre yüksekliğindeki dev anıtı, Paris’in en önemli yapılarındandır. Amerikan, Fransız, Alman, Yunan ordularının 1. ve 2. dünya savaşlarında bu anıtın altından şehre ihtişamla girişleri, dünyanın en önemliyle ilgili, onlarca tablo yapılmıştır ve çok ünlüdür.

  Dorsay Müzesi

  Monet, Manet, Degas, Renoir, Cézanne, Seurat, Sisley, Gauguin ve Van Gogh gibi ustaların en önemli eserlerinin bulunduğu bir müze.

  Sacre Coeur Bazilikası

  Paris’te bulunan bazilika, Roman Katolik kilisesine bağlıdır. Yapımı 1914′te tamamlana bazilika, şehrin en yüksek mevkii olan Montmarte’dedir. Yapımında traverten taşları kullanılmıştır.

  Eyfel Kulesi

  Nore Dame

  Pompidou Sanat Merkezi

  Pantheon

  Tarihi tapınakta, bir çok ünlü sanatçı, siyasetçi ve diğer mesleklerde birçok tarihi şahsiyetler burada yakılmış halde külleriyle gömülüdür.
   
Yükleniyor...