Frank Zamboni Kimdir

'Biyografi' forumunda Yasemin tarafından 16 Ocak 2013 tarihinde açılan konu


 1. Frank Zamboni Biyografisi  Frank Zamboni İtalyan göçmenlerin Eureka, Utah 1901 yılında doğdu.Frank Zamboni Ailesi yakında o büyüdü Pocatello, Idaho, yakın Lava Hot Springs bir çiftlik satın aldı. 1920 yılında, ağabeyi George bir oto tamircisi çalıştığı Los Angeles limanı bölgesinde, ailesi ile birlikte taşınır.Frank Zamboni 1927 yılında, o ve Lawrence bir buz üretim tesisi eklenmiş ve blok buz işine girdi.Frank Zamboni Ardından, 1949 yılında, o üç adam, bir tek adam, 10 dakikalık iş için 90 dakikalık işi bir buz pateni pisti cilt soyma işi dönüştürülmüş bir makine icat etti.

  Frank Zamboni Makine Talep onun şirketi Brantford, Ontario ikinci bir bitki ve bir şube ekledi yeterince büyük kanıtladı İsviçre ofisi. Terim Zamboni (ve kalır) onun firması tarafından ticari marka olmasına rağmen, adı bazen düzgün buz soyma makinenin herhangi bir marka için kullanılır.


  Frank Zamboni 1970 yılında, dış suni çim yüzeylerin su çıkarmak aynı yüzeyleri boya çizgileri kaldırmak ve roll up için makineler icat ve kubbeli stadyumlarda suni çim uzandı. 1983 yılında yaptığı son icadı, pistlerinin kenarları buz birikintisini temizlemek için otomatik bir edger oldu. O yaklaşık iki ay karısının ölümünden sonra, 87 yaşındayken 1988 yılında akciğer kanserinden öldü.

  [​IMG]
    2. Cevap: Frank Zamboni Kimdir

  Frank Zamboni aynı zamanda Buz pistlerinin düzelten araçların mucididir. 1901-1988 yılları arasında yaşamıştır. Buz düzeltme aletini 1949 yılında icat etmiştir. İtalyan asıllı Amerika vatandaşıdır. Buz Hokey Ligi'ne çok büyük katkılar sağlamıştır. Buz pateni sahalarını düzeltmek için icad ettiği aleti satmak için Paramount Frank J. Zamboni & Co adında bir şirket kurmuştur. Frank Zamboni 1953 yılınca bu alet için patent almıştır....
    3. Cevap: Frank Zamboni Kimdir

  Google Doodle da olmasa hiç tanıyamayacağız bu insanları...
   


Similar Threads: Frank Zamboni
Forum Başlık Tarih
Biyografi Rosalind Franklin Kimdir 25 Temmuz 2013
Biyografi Benjamin Franklin Kimdir Kısaca 24 Temmuz 2012
Biyografi Benjamin Franklin Yaptığı Buluşlar 7 Haziran 2012
Biyografi Benjamin Franklin Standart Uygulaması 5 Haziran 2012
Biyografi Benjamin Franklin Nerede Doğdu 4 Haziran 2012